SUPELNIŢA SRL — dosare în instanță
Numele SUPELNIŢA SRL apare în 13 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 13
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 01 septembrie 2010
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Petent — 4 din 13 dosare cu calitate cunoscută (31%)
Din registrul firmelor (CUI 9115853)
- CUI
- 9115853
- Denumire
- ȘUPELNIȚA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|26|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.01.1997
- Sediu
- nr. 283, construcția C2, Sat Boroșteni, Comuna Peștișani, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
Arată toate (13)
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 15.970.982 lei (+57% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,9 mil. lei · 2025 16 mil. lei · maxim 2023 17 mil. lei · minim 2016 4,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 329,4 mii lei · 2025 688,1 mii lei · maxim 2022 3,5 mil. lei · minim 2017 9,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 26 · 2025 26 · maxim 2018 45 · minim 2016 22.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 15.970.982 lei | 10.171.046 lei | 16.966.545 lei | 14.686.651 lei | 9.672.790 lei | 8.827.302 lei | 10.681.617 lei | 9.244.660 lei | 6.008.785 lei | 4.809.337 lei | 4.949.382 lei |
| Venituri totale | 16.286.723 lei | 9.412.434 lei | 18.016.048 lei | 14.581.281 lei | 9.693.976 lei | 9.301.428 lei | 10.729.379 lei | 9.586.198 lei | 6.068.635 lei | 4.783.660 lei | 5.009.482 lei |
| Cheltuieli totale | 15.580.185 lei | 8.420.364 lei | 15.732.952 lei | 10.861.975 lei | 7.517.709 lei | 7.912.589 lei | 10.215.028 lei | 9.236.774 lei | 6.056.579 lei | 4.584.313 lei | 4.615.901 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 688.060 lei | 929.027 lei | 2.250.522 lei | 3.483.044 lei | 1.916.843 lei | 1.195.484 lei | 442.050 lei | 299.302 lei | 9.612 lei | 164.368 lei | 329.396 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 688.060 lei | 929.027 lei | 2.250.522 lei | 3.483.044 lei | 1.916.843 lei | 1.195.484 lei | 442.050 lei | 299.302 lei | 9.612 lei | 164.368 lei | 329.396 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.053.754 lei | 12.652.435 lei | 11.489.641 lei | 9.637.834 lei | 5.878.636 lei | 4.169.039 lei | 4.073.285 lei | 4.603.829 lei | 3.582.018 lei | 2.426.557 lei | 2.243.285 lei |
| Datorii | 1.005.771 lei | 1.278.302 lei | 991.637 lei | 1.320.360 lei | 1.032.353 lei | 1.169.341 lei | 1.858.189 lei | 2.742.693 lei | 1.943.814 lei | 797.964 lei | 497.848 lei |
| Capitaluri proprii | 12.047.983 lei | 11.374.133 lei | 10.498.004 lei | 8.317.474 lei | 4.846.283 lei | 2.999.698 lei | 2.215.096 lei | 1.861.136 lei | 1.638.204 lei | 1.628.593 lei | 1.745.437 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 26 | 24 | 32 | 38 | 37 | 36 | 45 | 45 | 30 | 22 | 26 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant Petent: 4
- Creditor: 3
- Inculpat: 2
- Reclamant: 2
- Apelant Reclamant: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 4
- Insolvență: 3
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Penal: 3
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 5
Dosare pe ani
- 2010: 1
- 2016: 1
- 2019: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 2
- 2026: 4
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 13 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 15726/318/2022 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
| 5901/95/2024 | Curtea de Apel Craiova | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
| 5900/95/2024 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 5901/95/2024/a1 | Tribunalul Gorj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 17010/318/2023 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
| 7480/318/2024 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
| 2426/90/2016 | Tribunalul Vâlcea | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9388/95/2010 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2264/95/2019 | Tribunalul Gorj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4454/95/2026/a1 | Tribunalul Gorj | Penal | Fond | Inculpat |
| 5675/95/2026 | Tribunalul Gorj | Penal | Fond | Petent |
| 4454/95/2026 | Tribunalul Gorj | Penal | Fond | Inculpat |
| 5219/318/2022 | Tribunalul Gorj | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SUPELNIŢA SRL?
SUPELNIŢA SRL apare în 13 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des SUPELNIŢA SRL?
Cel mai des la Tribunalul Gorj (11), Curtea de Apel Craiova (1) și Tribunalul Vâlcea (1).
În ce calitate apare cel mai des SUPELNIŢA SRL?
Cel mai des ca apelant petent (4 din 13 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, petent, creditor și reclamant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.