FRATE SI SORA SRL
FRATE SI SORA SRL: firmă în funcțiune din Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmbovița, CUI 898824. Cifră de afaceri 2024: 646.174 lei, 2 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 898824
- Denumire
- FRATE SI SORA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|883|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.04.1992
- Sediu
- Tudor Vladimirescu, nr. 42A, Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
Arată toate (19)
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 646.174 lei (+1% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 481 mii lei · 2024 646,2 mii lei · maxim 2022 663,1 mii lei · minim 2015 481 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 11,6 mii lei · 2024 5,6 mii lei · maxim 2020 89,2 mii lei · minim 2024 5,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2024 2 · maxim 2015 7 · minim 2018 2.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 646.174 lei | 637.480 lei | 663.144 lei | fără bilanț | 567.782 lei | 638.562 lei | 501.853 lei | 547.810 lei | fără bilanț | 480.969 lei |
| Venituri totale | 646.174 lei | 649.631 lei | 663.145 lei | fără bilanț | 571.540 lei | 638.562 lei | 501.853 lei | 547.810 lei | fără bilanț | 480.969 lei |
| Cheltuieli totale | 631.377 lei | 623.173 lei | 573.920 lei | fără bilanț | 476.753 lei | 563.936 lei | 443.075 lei | 491.887 lei | fără bilanț | 467.194 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 5.596 lei | 20.848 lei | 83.522 lei | fără bilanț | 89.243 lei | 68.240 lei | 53.759 lei | 46.978 lei | fără bilanț | 11.571 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei |
| Rezultat net | 5.596 lei | 20.848 lei | 83.522 lei | fără bilanț | 89.243 lei | 68.240 lei | 53.759 lei | 46.978 lei | fără bilanț | 11.571 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 756.703 lei | 783.583 lei | 797.708 lei | fără bilanț | 819.119 lei | 760.192 lei | 568.571 lei | 524.485 lei | fără bilanț | 498.185 lei |
| Datorii | 86.007 lei | 118.483 lei | 153.456 lei | fără bilanț | 267.472 lei | 297.788 lei | 174.407 lei | 184.080 lei | fără bilanț | 214.294 lei |
| Capitaluri proprii | 670.696 lei | 665.100 lei | 644.252 lei | fără bilanț | 551.647 lei | 462.404 lei | 394.164 lei | 340.405 lei | fără bilanț | 283.891 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | fără bilanț | 3 | 2 | 2 | — | fără bilanț | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FRATE SI SORA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FRATE SI SORA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FRATE SI SORA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Valea Voievozilor, Comuna Răzvad, județul Dâmbovița (Tudor Vladimirescu, nr. 42A); numărul de înmatriculare e J|15|883|1992, din 10.04.1992.
Ce cifră de afaceri a avut FRATE SI SORA SRL în 2024?
646.174 lei, cu 1% peste 2023 (637.480 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.596 lei.
Câți salariați are FRATE SI SORA SRL?
2 salariați în medie în 2024 (2 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FRATE SI SORA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.