FIMPLAST IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele FIMPLAST IMPEX SRL apare în 11 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 9
- Primul dosar
- 11 februarie 2014
- Ultima activitate
- 24 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 4 din 11 dosare cu calitate cunoscută (36%)
Din registrul firmelor (CUI 8974048)
- CUI
- 8974048
- Denumire
- FIMPLAST IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1510|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.11.1996
- Sediu
- Str. VALENI, nr. 141, Municipiul Ploiești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 1712 Fabricarea hârtiei și cartonului · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare · rev. 3
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic · rev. 3
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
Arată toate (14)
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 27.807.220 lei (-10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 20,6 mil. lei · 2025 27,8 mil. lei · maxim 2022 36,2 mil. lei · minim 2015 20,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 42 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2025 1,5 mil. lei · minim 2015 42 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 45 · 2025 36 · maxim 2018 52 · minim 2025 36.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 27.807.220 lei | 31.019.840 lei | 32.682.542 lei | 36.192.419 lei | 30.814.036 lei | 28.503.409 lei | 24.931.267 lei | 24.690.146 lei | 25.013.926 lei | 21.961.285 lei | 20.602.085 lei |
| Venituri totale | 28.032.605 lei | 31.432.343 lei | 33.731.181 lei | 36.902.218 lei | 31.214.789 lei | 29.104.466 lei | 25.861.879 lei | 24.987.511 lei | 24.898.165 lei | 21.589.760 lei | 22.011.344 lei |
| Cheltuieli totale | 26.195.778 lei | 30.105.262 lei | 32.836.329 lei | 36.811.881 lei | 30.722.102 lei | 28.043.834 lei | 25.522.314 lei | 24.393.408 lei | 24.061.842 lei | 21.287.098 lei | 21.935.078 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.485.232 lei | 1.031.326 lei | 657.187 lei | 54.091 lei | 402.016 lei | 915.954 lei | 258.247 lei | 496.214 lei | 695.118 lei | 236.933 lei | 41.964 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.485.232 lei | 1.031.326 lei | 657.187 lei | 54.091 lei | 402.016 lei | 915.954 lei | 258.247 lei | 496.214 lei | 695.118 lei | 236.933 lei | 41.964 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 11.976.325 lei | 12.018.171 lei | 11.826.003 lei | 16.192.693 lei | 19.597.859 lei | 18.112.875 lei | 17.642.806 lei | 19.269.869 lei | 17.773.430 lei | 13.746.253 lei | 13.176.140 lei |
| Datorii | 6.940.883 lei | 7.401.259 lei | 7.633.944 lei | 12.321.516 lei | 14.980.244 lei | 13.342.556 lei | 13.448.620 lei | 14.476.321 lei | 12.155.150 lei | 8.438.897 lei | 9.610.206 lei |
| Capitaluri proprii | 5.035.442 lei | 4.616.912 lei | 4.192.059 lei | 3.871.177 lei | 4.617.615 lei | 4.770.319 lei | 4.194.186 lei | 4.343.583 lei | 5.063.201 lei | 4.647.162 lei | 2.800.625 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 36 | 39 | 41 | 41 | 42 | 42 | 45 | 52 | 49 | 48 | 45 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 9 instanțe în 7 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Pitești (2 · 18%). Primele 3 instanțe adună 45%; celelalte 6 instanțe au câte un dosar.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Pitești | Argeș | Curte de apel | 2 |
| Tribunalul Galați | Galați | Tribunal | 2 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Galați | Galați | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sibiu | Sibiu | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Comercial Argeș | Argeș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Prahova | Prahova | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Suceava | Suceava | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 4
- Intimat Creditor: 2
- Apelant Petent: 1
- Intimat: 1
- Intimat creditoare: 1
- Pârât: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
- Apel: 4
- Contestație în anulare (recurs): 1
Dosare pe ani
- 2014: 1
- 2019: 1
- 2021: 1
- 2023: 1
- 2024: 3
- 2025: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3568/86/2023 | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 744/121/2025 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1164/306/2024 | Judecătoria Sibiu | Civil | Fond | Pârât |
| 5633/281/2025 | Tribunalul Prahova | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
| 3474/245/2026 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 5374/2/2021 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Contestație în anulare (recurs) | Intimat creditoare |
| 442/1259/2013 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 181/1259/2019/a6 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 855/121/2014/a19 | Curtea de Apel Galați | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 181/1259/2019 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 855/121/2014 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare FIMPLAST IMPEX SRL?
FIMPLAST IMPEX SRL apare în 11 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 24 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des FIMPLAST IMPEX SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Pitești (2), Tribunalul Galați (2) și Curtea de Apel București (1).
În ce calitate apare cel mai des FIMPLAST IMPEX SRL?
Cel mai des ca creditor (4 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, apelant, petent și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.