COSAN COM SRL

COSAN COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 8970020. Cifră de afaceri 2025: 934.369 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
8970020
Denumire
COSAN COM SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|30|941|1996
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
18.11.1996
Sediu
Lombului, nr. 2-4, sc. 2, et. 5, ap. 64, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Activități autorizate (CAEN)
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
Arată toate (17)
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 934.369 lei (+66% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 220,9 mii lei · 2025 934,4 mii lei · maxim 2025 934,4 mii lei · minim 2020 58 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 41,9 mii lei · 2025 161,7 mii lei · maxim 2024 276,9 mii lei · minim 2021 −7,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 5 · maxim 2015 5 · minim 2020 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă934.369 lei562.804 lei473.891 lei236.780 lei112.574 lei58.001 lei250.324 lei237.064 lei216.400 lei226.550 lei220.915 lei
Venituri totale934.369 lei570.785 lei473.920 lei236.780 lei112.574 lei60.034 lei254.553 lei237.738 lei216.400 lei235.055 lei220.915 lei
Cheltuieli totale750.353 lei283.952 lei287.861 lei162.762 lei119.363 lei60.837 lei175.938 lei97.957 lei105.124 lei215.048 lei172.351 lei
Rezultat
Profit net161.693 lei276.920 lei181.319 lei71.651 lei0 lei0 lei76.069 lei137.404 lei109.111 lei17.657 lei41.937 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei7.915 lei1.384 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net161.693 lei276.920 lei181.319 lei71.651 lei-7.915 lei-1.384 lei76.069 lei137.404 lei109.111 lei17.657 lei41.937 lei
Bilanț
Active totale454.149 lei587.334 lei382.411 lei381.153 lei349.235 lei330.022 lei343.454 lei236.642 lei176.106 lei85.585 lei419.635 lei
Datorii136.157 lei181.035 lei89.118 lei19.180 lei58.912 lei31.785 lei43.833 lei13.090 lei89.959 lei38.549 lei30.256 lei
Capitaluri proprii317.992 lei406.299 lei293.293 lei361.973 lei290.323 lei298.237 lei299.621 lei223.552 lei86.147 lei47.036 lei389.379 lei
Oameni
Număr mediu de salariați54322122255

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este COSAN COM SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, COSAN COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul COSAN COM SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (Lombului, nr. 2-4, sc. 2, et. 5, ap. 64); numărul de înmatriculare e J|30|941|1996, din 18.11.1996.

Ce cifră de afaceri a avut COSAN COM SRL în 2025?

934.369 lei, cu 66% peste 2024 (562.804 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 161.693 lei.

Câți salariați are COSAN COM SRL?

5 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre COSAN COM SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.