B.I.V. OCNITA SRL
B.I.V. OCNITA SRL: firmă în funcțiune din Sat Ocnița, Comuna Ocnița, Dâmbovița, CUI 893800. Cifră de afaceri 2025: 260.248 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 893800
- Denumire
- B.I.V. OCNITA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|1564|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.12.1991
- Sediu
- Principală, nr. 83, Sat Ocnița, Comuna Ocnița, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 260.248 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 54,3 mii lei · 2025 260,2 mii lei · maxim 2025 260,2 mii lei · minim 2015 54,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −28,3 mii lei · 2025 −5,4 mii lei · maxim 2022 168,8 mii lei · minim 2018 −39,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 260.248 lei | 253.917 lei | 187.970 lei | 146.570 lei | 107.997 lei | 101.325 lei | 135.306 lei | 88.429 lei | 71.041 lei | 77.624 lei | 54.290 lei |
| Venituri totale | 261.803 lei | 254.898 lei | 287.970 lei | 326.570 lei | 207.997 lei | 101.325 lei | 135.306 lei | 88.429 lei | 74.388 lei | 77.624 lei | 54.290 lei |
| Cheltuieli totale | 264.011 lei | 255.397 lei | 192.409 lei | 154.592 lei | 118.289 lei | 111.988 lei | 155.016 lei | 126.947 lei | 104.329 lei | 93.032 lei | 80.975 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 93.113 lei | 168.778 lei | 87.628 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 5.368 lei | 2.666 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 11.603 lei | 21.063 lei | 39.402 lei | 30.686 lei | 16.565 lei | 28.314 lei |
| Rezultat net | -5.368 lei | -2.666 lei | 93.113 lei | 168.778 lei | 87.628 lei | -11.603 lei | -21.063 lei | -39.402 lei | -30.686 lei | -16.565 lei | -28.314 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 151.207 lei | 131.191 lei | 183.563 lei | 114.481 lei | 64.342 lei | 40.434 lei | 47.731 lei | 78.307 lei | 80.821 lei | 69.157 lei | 69.855 lei |
| Datorii | 31.131 lei | 5.746 lei | 55.452 lei | 79.483 lei | 198.122 lei | 261.843 lei | 257.536 lei | 268.376 lei | 231.488 lei | 189.138 lei | 173.271 lei |
| Capitaluri proprii | 120.076 lei | 125.445 lei | 128.111 lei | 34.998 lei | -133.780 lei | -221.409 lei | -209.805 lei | -190.069 lei | -150.667 lei | -119.981 lei | -103.416 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este B.I.V. OCNITA SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, B.I.V. OCNITA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul B.I.V. OCNITA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Ocnița, Comuna Ocnița, județul Dâmbovița (Principală, nr. 83); numărul de înmatriculare e J|15|1564|1991, din 20.12.1991.
Ce cifră de afaceri a avut B.I.V. OCNITA SRL în 2025?
260.248 lei, cu 2% peste 2024 (253.917 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.368 lei.
Câți salariați are B.I.V. OCNITA SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre B.I.V. OCNITA SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.