CONTE SRL — dosare în instanță
Numele CONTE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 14 august 2026
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 8820855)
- CUI
- 8820855
- Denumire
- CONTE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|2195|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 29.08.1996
- Sediu
- Str. MARAMURES, nr. 10A, Municipiul Medgidia, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
Arată toate (10)
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.103.014 lei (-16% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,5 mil. lei · 2025 6,1 mil. lei · maxim 2022 12,7 mil. lei · minim 2015 5,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 355,8 mii lei · 2025 523,7 mii lei · maxim 2022 987,3 mii lei · minim 2015 355,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 6 · maxim 2016 20 · minim 2025 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.103.014 lei | 7.272.483 lei | 10.727.078 lei | 12.725.277 lei | 10.301.060 lei | 10.063.411 lei | 8.533.334 lei | 7.685.639 lei | 6.690.785 lei | 5.766.627 lei | 5.541.900 lei |
| Venituri totale | 6.493.076 lei | 7.409.331 lei | 10.741.928 lei | 12.713.549 lei | 10.693.001 lei | 10.430.650 lei | 8.632.344 lei | 7.710.124 lei | 6.690.789 lei | 5.885.412 lei | 5.551.571 lei |
| Cheltuieli totale | 5.857.324 lei | 6.624.541 lei | 9.613.400 lei | 11.536.984 lei | 9.672.258 lei | 9.396.634 lei | 7.811.325 lei | 7.026.918 lei | 6.051.179 lei | 5.307.242 lei | 5.120.855 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 523.736 lei | 649.615 lei | 939.941 lei | 987.284 lei | 842.749 lei | 906.849 lei | 688.244 lei | 604.189 lei | 537.223 lei | 484.870 lei | 355.775 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 523.736 lei | 649.615 lei | 939.941 lei | 987.284 lei | 842.749 lei | 906.849 lei | 688.244 lei | 604.189 lei | 537.223 lei | 484.870 lei | 355.775 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.102.266 lei | 4.293.536 lei | 3.849.018 lei | 3.826.509 lei | 3.379.908 lei | 3.117.111 lei | 2.560.656 lei | 2.184.402 lei | 2.033.760 lei | 1.980.388 lei | 1.798.097 lei |
| Datorii | 969.640 lei | 172.669 lei | 296.244 lei | 713.676 lei | 693.114 lei | 773.066 lei | 623.459 lei | 408.842 lei | 325.166 lei | 324.147 lei | 270.951 lei |
| Capitaluri proprii | 4.132.626 lei | 4.120.867 lei | 3.552.774 lei | 3.112.833 lei | 2.686.794 lei | 2.344.045 lei | 1.937.197 lei | 1.775.560 lei | 1.708.594 lei | 1.656.241 lei | 1.527.146 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 12 | 18 | 17 | 19 | 17 | 18 | 18 | 20 | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 9600/256/2026 | Judecătoria Medgidia | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CONTE SRL?
CONTE SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des CONTE SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.