METALCOM SRL
METALCOM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Slatina, Olt, CUI 8714323. Cifră de afaceri 2025: 3.986.958 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 8714323
- Denumire
- METALCOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|28|399|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.07.1996
- Sediu
- CIREAȘOV, nr. 10 BIS, Municipiul Slatina, Olt
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (7)
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.986.958 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 542,2 mii lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2024 4,3 mil. lei · minim 2017 181,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −27,7 mii lei · 2025 125,7 mii lei · maxim 2024 389,6 mii lei · minim 2015 −27,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 6 · maxim 2024 6 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.986.958 lei | 4.304.013 lei | 3.587.422 lei | 3.037.282 lei | 1.593.858 lei | 585.370 lei | 470.021 lei | 275.155 lei | 181.404 lei | 220.883 lei | 542.237 lei |
| Venituri totale | 4.010.808 lei | 4.315.672 lei | 3.602.146 lei | 3.054.955 lei | 1.610.889 lei | 589.095 lei | 472.690 lei | 276.342 lei | 181.407 lei | 223.845 lei | 520.216 lei |
| Cheltuieli totale | 3.860.863 lei | 3.851.762 lei | 3.224.800 lei | 2.782.729 lei | 1.531.954 lei | 549.884 lei | 433.402 lei | 253.861 lei | 170.779 lei | 238.690 lei | 547.959 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 125.706 lei | 389.605 lei | 325.253 lei | 243.204 lei | 62.826 lei | 33.577 lei | 34.562 lei | 19.718 lei | 8.296 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 14.845 lei | 27.743 lei |
| Rezultat net | 125.706 lei | 389.605 lei | 325.253 lei | 243.204 lei | 62.826 lei | 33.577 lei | 34.562 lei | 19.718 lei | 8.296 lei | -14.845 lei | -27.743 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.995.373 lei | 1.986.461 lei | 1.918.987 lei | 1.364.051 lei | 1.219.949 lei | 752.474 lei | 596.217 lei | 523.952 lei | 508.416 lei | 500.479 lei | 541.793 lei |
| Datorii | 929.617 lei | 746.411 lei | 1.068.542 lei | 838.859 lei | 837.962 lei | 433.313 lei | 310.634 lei | 272.931 lei | 277.113 lei | 277.472 lei | 303.941 lei |
| Capitaluri proprii | 1.065.756 lei | 1.240.050 lei | 850.445 lei | 525.192 lei | 381.987 lei | 319.161 lei | 285.583 lei | 251.021 lei | 231.303 lei | 223.007 lei | 237.852 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 6 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- METALCOM SRL — 5 dosare
Întrebări frecvente
Este METALCOM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, METALCOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul METALCOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Slatina, județul Olt (CIREAȘOV, nr. 10 BIS); numărul de înmatriculare e J|28|399|1996, din 09.07.1996.
Ce cifră de afaceri a avut METALCOM SRL în 2025?
3.986.958 lei, cu 7% sub 2024 (4.304.013 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 125.706 lei.
Câți salariați are METALCOM SRL?
6 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre METALCOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.