MILUCA SRL
MILUCA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Huși, Vaslui, CUI 8666757. Cifră de afaceri 2025: 7.694.222 lei, 19 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 8666757
- Denumire
- MILUCA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|37|297|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.07.1996
- Sediu
- AL. I. CUZA, nr. 45, et. Parter, Municipiul Huși, Vaslui
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0147 Creșterea păsărilor · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
Arată toate (24)
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 1011 Prelucrarea și conservarea cărnii · rev. 3
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre · rev. 3
- 1013 Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · rev. 3
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.694.222 lei (+16% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,7 mil. lei · 2025 7,7 mil. lei · maxim 2022 9,1 mil. lei · minim 2016 5,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 464 mii lei · 2025 734,9 mii lei · maxim 2021 1,4 mil. lei · minim 2015 464 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 25 · 2025 19 · maxim 2015 25 · minim 2019 16.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.694.222 lei | 6.610.000 lei | 7.064.649 lei | 9.129.154 lei | 8.801.104 lei | 6.030.930 lei | 7.569.266 lei | 6.107.132 lei | 8.016.453 lei | 5.500.237 lei | 5.669.414 lei |
| Venituri totale | 11.010.623 lei | 11.219.604 lei | 11.322.034 lei | 11.757.601 lei | 11.386.376 lei | 9.899.408 lei | 10.566.075 lei | 9.028.878 lei | 10.019.160 lei | 8.205.474 lei | 7.460.084 lei |
| Cheltuieli totale | 10.275.748 lei | 10.567.310 lei | 10.594.631 lei | 10.780.871 lei | 9.900.730 lei | 8.772.204 lei | 9.208.565 lei | 7.929.215 lei | 8.560.070 lei | 7.519.616 lei | 6.921.120 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 734.875 lei | 652.294 lei | 673.255 lei | 872.166 lei | 1.401.847 lei | 1.058.690 lei | 1.316.796 lei | 981.059 lei | 1.332.121 lei | 586.795 lei | 464.027 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 734.875 lei | 652.294 lei | 673.255 lei | 872.166 lei | 1.401.847 lei | 1.058.690 lei | 1.316.796 lei | 981.059 lei | 1.332.121 lei | 586.795 lei | 464.027 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.162.864 lei | 19.269.147 lei | 17.725.820 lei | 16.151.388 lei | 15.529.203 lei | 14.714.084 lei | 13.858.098 lei | 12.371.612 lei | 9.606.971 lei | 8.686.968 lei | 9.271.912 lei |
| Datorii | 11.904.515 lei | 11.118.869 lei | 9.554.214 lei | 8.808.824 lei | 8.265.488 lei | 8.271.580 lei | 7.921.230 lei | 6.847.966 lei | 5.866.329 lei | 5.580.178 lei | 6.014.473 lei |
| Capitaluri proprii | 8.043.023 lei | 7.808.148 lei | 7.467.954 lei | 6.794.699 lei | 6.431.568 lei | 5.555.480 lei | 4.898.248 lei | 4.346.738 lei | 2.350.449 lei | 1.602.993 lei | 1.554.741 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 19 | 17 | 18 | 18 | 18 | 16 | 18 | 18 | 23 | 25 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MILUCA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MILUCA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MILUCA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Huși, județul Vaslui (AL. I. CUZA, nr. 45, et. Parter); numărul de înmatriculare e J|37|297|1996, din 24.07.1996.
Ce cifră de afaceri a avut MILUCA SRL în 2025?
7.694.222 lei, cu 16% peste 2024 (6.610.000 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 734.875 lei.
Câți salariați are MILUCA SRL?
19 salariați în medie în 2025 (19 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MILUCA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.