DELTA PLAST HOLDING SRL — dosare în instanță
Numele DELTA PLAST HOLDING SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 11 octombrie 2016
- Ultima activitate
- 20 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 8593540)
- CUI
- 8593540
- Denumire
- DELTA PLAST HOLDING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|632|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.06.1996
- Sediu
- Str. DEPOZITELOR, nr. 27A, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
Arată toate (15)
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 11.522.775 lei (-39% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 9 mil. lei · 2025 11,5 mil. lei · maxim 2024 18,8 mil. lei · minim 2018 7,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 135,3 mii lei · 2025 594,7 mii lei · maxim 2022 2,9 mil. lei · minim 2017 78,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 44 · 2025 28 · maxim 2015 44 · minim 2025 28.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 11.522.775 lei | 18.790.762 lei | 16.291.668 lei | 16.715.108 lei | 14.449.955 lei | 10.576.703 lei | 9.780.405 lei | 7.849.328 lei | 13.185.402 lei | 9.237.076 lei | 9.016.100 lei |
| Venituri totale | 11.575.866 lei | 19.216.754 lei | 16.407.208 lei | 16.868.608 lei | 14.635.203 lei | 11.003.792 lei | 9.818.100 lei | 7.995.751 lei | 13.385.008 lei | 9.304.520 lei | 9.160.631 lei |
| Cheltuieli totale | 10.881.887 lei | 16.561.652 lei | 13.547.787 lei | 13.546.865 lei | 11.685.688 lei | 8.937.699 lei | 8.187.105 lei | 7.630.775 lei | 13.291.683 lei | 8.711.708 lei | 9.003.064 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 594.654 lei | 2.306.814 lei | 2.519.134 lei | 2.874.647 lei | 2.591.646 lei | 1.788.380 lei | 1.385.986 lei | 303.689 lei | 78.265 lei | 494.973 lei | 135.282 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 594.654 lei | 2.306.814 lei | 2.519.134 lei | 2.874.647 lei | 2.591.646 lei | 1.788.380 lei | 1.385.986 lei | 303.689 lei | 78.265 lei | 494.973 lei | 135.282 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.366.498 lei | 9.336.551 lei | 13.633.543 lei | 8.472.980 lei | 8.224.329 lei | 6.845.390 lei | 5.126.781 lei | 4.929.353 lei | 3.897.471 lei | 4.111.083 lei | 4.669.066 lei |
| Datorii | 5.330.644 lei | 5.423.601 lei | 6.627.226 lei | 3.940.022 lei | 762.758 lei | 587.728 lei | 528.687 lei | 1.588.434 lei | 731.430 lei | 894.497 lei | 1.818.651 lei |
| Capitaluri proprii | 2.188.935 lei | 3.894.282 lei | 6.981.249 lei | 4.462.114 lei | 7.354.907 lei | 6.074.687 lei | 4.286.308 lei | 2.900.322 lei | 2.596.633 lei | 2.518.367 lei | 2.023.395 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 28 | 36 | 37 | 37 | 40 | 37 | 39 | 42 | 43 | 44 | 44 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 4 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Ploiești (1 · 25%), apoi Judecătoria Sectorului 2 (1), Tribunalul Buzău (1) și Tribunalul Maramureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Ploiești | Prahova | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Sectorului 2 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Buzău | Buzău | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Intimat Creditor: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2023: 1
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2227/114/2016 | Tribunalul Buzău | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27334/300/2025 | Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 2227/114/2016/a38 | Curtea de Apel Ploiești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3750/100/2024/a41 | Tribunalul Maramureș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DELTA PLAST HOLDING SRL?
DELTA PLAST HOLDING SRL apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 20 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DELTA PLAST HOLDING SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Ploiești (1), Tribunalul Maramureș (1) și Judecatoria SECTORUL 2 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des DELTA PLAST HOLDING SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.