FANTAZIO GRUP SRL — dosare în instanță

Numele FANTAZIO GRUP SRL apare în 8 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

Dosare publice
8
Instanțe
3
Primul dosar
02 octombrie 2023
Ultima activitate
13 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat — 6 din 8 dosare cu calitate cunoscută (75%)

Din registrul firmelor (CUI 8413819)

CUI
8413819
Denumire
FANTAZIO GRUP SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|32|922|1993
Stare în registru
în procedură de insolvență
Data înmatriculării
06.05.1993
Sediu
Str. COLINEI, nr. 60, Municipiul Mediaș, Sibiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
  • 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
  • 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
Arată toate (13)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
  • 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
23.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 181 lei (-97% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 482,5 mii lei · 2025 181 lei · maxim 2022 608,4 mii lei · minim 2025 181 lei.

Rezultat net (lei): 2015 11,1 mii lei · 2025 296,4 mii lei · maxim 2025 296,4 mii lei · minim 2023 −195,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 0 · maxim 2015 7 · minim 2025 0.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă181 lei5.500 lei227.935 lei608.414 leifără bilanț560.802 lei599.002 lei567.972 lei531.994 lei451.834 lei482.543 lei
Venituri totale462.368 lei671.568 lei227.994 lei608.415 leifără bilanț566.832 lei722.954 lei661.245 lei640.010 lei514.068 lei555.106 lei
Cheltuieli totale165.924 lei465.342 lei421.556 lei575.991 leifără bilanț541.636 lei656.094 lei612.300 lei597.868 lei495.301 lei541.676 lei
Rezultat
Profit net296.444 lei173.890 lei0 lei26.310 leifără bilanț19.548 lei60.385 lei43.012 lei36.610 lei15.610 lei11.089 lei
Pierdere netă0 lei0 lei195.813 lei0 leifără bilanț0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net296.444 lei173.890 lei-195.813 lei26.310 leifără bilanț19.548 lei60.385 lei43.012 lei36.610 lei15.610 lei11.089 lei
Bilanț
Active totale677.393 lei822.958 lei545.292 lei682.074 leifără bilanț359.924 lei364.391 lei290.774 lei277.416 lei218.892 lei208.182 lei
Datorii104.444 lei578.519 lei474.743 lei415.712 leifără bilanț158.854 lei182.869 lei169.637 lei199.291 lei177.377 lei182.277 lei
Capitaluri proprii572.949 lei244.439 lei70.549 lei266.362 leifără bilanț201.070 lei181.522 lei121.137 lei78.125 lei41.515 lei25.905 lei
Oameni
Număr mediu de salariați0——2fără bilanț467—77

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe

Concentrat: 63% din dosare sunt la Tribunalul Sibiu (5). Restul de 3 sunt împărțite între 2 instanțe.

InstanțăJudețGradDosare
Tribunalul SibiuSibiuTribunal5
Curtea de Apel Alba IuliaAlbaCurte de apel2
Judecătoria MediașSibiuJudecătorie1

Calitate procesuală

  • Intimat: 6
  • Contestator: 1
  • Debitor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 7
  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 6
  • Apel: 2

Dosare pe ani

  • 2023: 1
  • 2024: 3
  • 2025: 4

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
5533/257/2023Judecătoria MediașCivilFondContestator
441/85/2024/a1Curtea de Apel Alba IuliaInsolvență / falimentApelIntimat Intimat
441/85/2024/a6Curtea de Apel Alba IuliaInsolvență / falimentApelIntimat Intimat
441/85/2024Tribunalul SibiuInsolvență / falimentFondDebitor
441/85/2024/a3Tribunalul SibiuInsolvență / falimentFondIntimat
441/85/2024/a4Tribunalul SibiuInsolvență / falimentFondIntimat
441/85/2024/a5Tribunalul SibiuInsolvență / falimentFondIntimat
441/85/2024/a7Tribunalul SibiuInsolvență / falimentFondIntimat

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare FANTAZIO GRUP SRL?

FANTAZIO GRUP SRL apare în 8 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des FANTAZIO GRUP SRL?

Cel mai des la Tribunalul Sibiu (5), Curtea de Apel Alba Iulia (2) și Judecătoria Mediaș (1).

În ce calitate apare cel mai des FANTAZIO GRUP SRL?

Cel mai des ca intimat (6 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat, contestator și debitor?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Contestator: persoana care a formulat o contestație. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.