CENTER POINT EXIM SRL
CENTER POINT EXIM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Turda, Cluj, CUI 8306510. Cifră de afaceri 2025: 752.611 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 8306510
- Denumire
- CENTER POINT EXIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|582|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.03.1996
- Sediu
- Str. AVIATORILOR, nr. 10/A, bl. N1, ap. 15, Municipiul Turda, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
Arată toate (61)
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn · rev. 2
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine · rev. 2
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 752.611 lei (-68% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 752,6 mii lei · maxim 2022 3,5 mil. lei · minim 2025 752,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 134,2 mii lei · 2025 −142 mii lei · maxim 2022 895,7 mii lei · minim 2025 −142 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 4 · maxim 2022 7 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 752.611 lei | 2.344.640 lei | 2.443.189 lei | 3.494.840 lei | 1.638.992 lei | 1.024.698 lei | 1.160.296 lei | 1.067.178 lei | 1.283.430 lei | 1.234.286 lei | 1.534.456 lei |
| Venituri totale | 760.664 lei | 2.349.540 lei | 2.448.145 lei | 3.515.314 lei | 1.683.111 lei | 1.070.644 lei | 1.164.839 lei | 1.092.290 lei | 1.301.036 lei | 1.256.070 lei | 1.563.922 lei |
| Cheltuieli totale | 902.661 lei | 1.818.382 lei | 2.028.863 lei | 2.588.546 lei | 1.413.477 lei | 941.480 lei | 1.073.270 lei | 1.075.759 lei | 1.246.137 lei | 1.218.535 lei | 1.406.019 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 459.083 lei | 399.955 lei | 895.654 lei | 255.525 lei | 119.652 lei | 79.862 lei | 5.350 lei | 42.941 lei | 29.859 lei | 134.238 lei |
| Pierdere netă | 141.997 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -141.997 lei | 459.083 lei | 399.955 lei | 895.654 lei | 255.525 lei | 119.652 lei | 79.862 lei | 5.350 lei | 42.941 lei | 29.859 lei | 134.238 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.096.829 lei | 1.857.381 lei | 1.319.390 lei | 1.907.161 lei | 1.374.447 lei | 1.038.196 lei | 1.102.033 lei | 1.063.367 lei | 1.247.799 lei | 1.240.451 lei | 1.174.238 lei |
| Datorii | 522.330 lei | 609.139 lei | 529.321 lei | 829.432 lei | 509.695 lei | 428.969 lei | 612.458 lei | 653.654 lei | 843.436 lei | 457.976 lei | 374.254 lei |
| Capitaluri proprii | 574.272 lei | 1.247.106 lei | 788.024 lei | 1.074.775 lei | 864.752 lei | 609.227 lei | 489.575 lei | 409.713 lei | 404.363 lei | 782.475 lei | 799.984 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | — | 4 | 7 | 6 | 5 | 4 | 4 | 5 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CENTER POINT EXIM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CENTER POINT EXIM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CENTER POINT EXIM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Turda, județul Cluj (Str. AVIATORILOR, nr. 10/A, bl. N1, ap. 15); numărul de înmatriculare e J|12|582|1996, din 27.03.1996.
Ce cifră de afaceri a avut CENTER POINT EXIM SRL în 2025?
752.611 lei, cu 68% sub 2024 (2.344.640 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 141.997 lei.
Câți salariați are CENTER POINT EXIM SRL?
4 salariați în medie în 2025, după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CENTER POINT EXIM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.