CROMA IMPEX SRL
CROMA IMPEX SRL: firmă în procedură de insolvență din Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș, Alba, CUI 8238262. Cifră de afaceri 2025: 421.089 lei, 6 salariați.
Registru
- CUI
- 8238262
- Denumire
- CROMA IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|01|127|1996
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 29.02.1996
- Sediu
- VALE, nr. 269, Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș, Alba
- Activități autorizate (CAEN)
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 13.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 421.089 lei (-44% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 52,5 mii lei · 2025 421,1 mii lei · maxim 2022 3,1 mil. lei · minim 2016 52,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −88,7 mii lei · 2025 −38,3 mii lei · maxim 2022 408,2 mii lei · minim 2017 −178 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 6 · maxim 2022 69 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 421.089 lei | 753.457 lei | 1.952.481 lei | 3.069.181 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 298.795 lei | 191.996 lei | 52.500 lei | — |
| Venituri totale | 421.089 lei | 753.457 lei | 1.952.481 lei | 3.635.844 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 298.795 lei | 191.996 lei | 52.500 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 457.088 lei | 703.074 lei | 1.917.869 lei | 3.196.912 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 148.091 lei | 368.050 lei | 174.618 lei | 88.693 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 33.242 lei | 15.087 lei | 408.240 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 147.754 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 38.314 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 177.974 lei | 122.643 lei | 88.693 lei |
| Rezultat net | -38.314 lei | 33.242 lei | 15.087 lei | 408.240 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 147.754 lei | -177.974 lei | -122.643 lei | -88.693 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 823.815 lei | 616.740 lei | 1.170.805 lei | 1.394.702 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 534.052 lei | 265.169 lei | 352.945 lei | 286.671 lei |
| Datorii | 2.956.846 lei | 2.686.007 lei | 3.273.315 lei | 2.500.608 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 664.355 lei | 507.028 lei | 575.472 lei | 386.555 lei |
| Capitaluri proprii | -2.133.031 lei | -2.069.267 lei | -2.102.510 lei | -1.105.906 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | -130.303 lei | -241.859 lei | -222.527 lei | -99.884 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 12 | 38 | 69 | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 4 | 8 | 6 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CROMA IMPEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CROMA IMPEX SRL figurează în procedură de insolvență. La ANAF, pe 13.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CROMA IMPEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș, județul Alba (VALE, nr. 269); numărul de înmatriculare e J|01|127|1996, din 29.02.1996.
Ce cifră de afaceri a avut CROMA IMPEX SRL în 2025?
421.089 lei, cu 44% sub 2024 (753.457 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 38.314 lei.
Câți salariați are CROMA IMPEX SRL?
6 salariați în medie în 2025 (12 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CROMA IMPEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (13.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.