SONIC ARTS MUSIC SRL — dosare în instanță
Numele SONIC ARTS MUSIC SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 07 martie 2023
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 8221996)
- CUI
- 8221996
- Denumire
- SONIC ARTS MUSIC S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11335|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.1995
- Sediu
- Măgura Odobești, nr. 38, cam. 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1820 Reproducerea înregistrărilor · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune · rev. 3
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 3
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio · rev. 3
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video · rev. 3
Arată toate (19)
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală · rev. 3
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale · rev. 3
- 9013 Alte activități de creație artistică · rev. 3
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 3
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.946.259 lei (+171% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 138,5 mii lei · 2025 8,9 mil. lei · maxim 2025 8,9 mil. lei · minim 2015 138,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 61,5 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2025 1,2 mil. lei · minim 2016 23,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2025 2 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.946.259 lei | 3.300.818 lei | 3.282.207 lei | 3.029.948 lei | 1.717.668 lei | 1.258.037 lei | 285.463 lei | 164.985 lei | 156.199 lei | 144.512 lei | 138.504 lei |
| Venituri totale | 9.062.062 lei | 3.349.324 lei | 3.329.538 lei | 3.079.641 lei | 1.722.119 lei | 1.262.494 lei | 285.464 lei | 164.985 lei | 156.199 lei | 144.512 lei | 138.924 lei |
| Cheltuieli totale | 7.734.438 lei | 2.811.669 lei | 2.420.060 lei | 2.136.353 lei | 1.221.966 lei | 844.414 lei | 131.567 lei | 94.979 lei | 111.881 lei | 117.977 lei | 73.141 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.161.117 lei | 464.793 lei | 868.534 lei | 919.263 lei | 488.437 lei | 406.336 lei | 151.043 lei | 68.357 lei | 42.750 lei | 23.644 lei | 61.497 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.161.117 lei | 464.793 lei | 868.534 lei | 919.263 lei | 488.437 lei | 406.336 lei | 151.043 lei | 68.357 lei | 42.750 lei | 23.644 lei | 61.497 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.252.086 lei | 1.200.771 lei | 1.651.232 lei | 1.274.335 lei | 1.132.977 lei | 702.237 lei | 238.999 lei | 119.814 lei | 78.947 lei | 71.006 lei | 108.582 lei |
| Datorii | 6.072.046 lei | 711.231 lei | 153.849 lei | 352.192 lei | 99.731 lei | 115.324 lei | 33.159 lei | 12.384 lei | 13.558 lei | 12.791 lei | 14.012 lei |
| Capitaluri proprii | 1.164.573 lei | 467.673 lei | 1.469.116 lei | 922.143 lei | 1.033.246 lei | 586.913 lei | 205.840 lei | 107.430 lei | 65.389 lei | 58.215 lei | 94.570 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7014/3/2023/a12 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 7014/3/2023 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SONIC ARTS MUSIC SRL?
SONIC ARTS MUSIC SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des SONIC ARTS MUSIC SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (1) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des SONIC ARTS MUSIC SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și intimat?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.