CRAINEA SERV COM SRL
CRAINEA SERV COM SRL: firmă în funcțiune din Sat Mătăsari, Comuna Mătăsari, Gorj, CUI 8204782. Cifră de afaceri 2025: 20.939 lei, 0 salariați. Date ONRC, MF, AN
Registru
- CUI
- 8204782
- Denumire
- CRAINEA SERV COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|67|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.02.1996
- Sediu
- Sat Mătăsari, Comuna Mătăsari, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 20.939 lei (-44% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 28,5 mii lei · 2025 20,9 mii lei · maxim 2018 141,4 mii lei · minim 2025 20,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −10,7 mii lei · 2025 7,4 mii lei · maxim 2022 29 mii lei · minim 2015 −10,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 0 · maxim 2015 3 · minim 2025 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 20.939 lei | 37.628 lei | 46.959 lei | 71.217 lei | 36.457 lei | 38.402 lei | 67.599 lei | 141.449 lei | 51.231 lei | 52.530 lei | 28.529 lei |
| Venituri totale | 20.939 lei | 37.628 lei | 46.959 lei | 71.217 lei | 36.457 lei | 38.402 lei | 67.599 lei | 141.449 lei | 51.231 lei | 52.530 lei | 28.529 lei |
| Cheltuieli totale | 12.952 lei | 32.071 lei | 47.327 lei | 41.465 lei | 38.225 lei | 46.100 lei | 62.008 lei | 129.544 lei | 47.883 lei | 52.768 lei | 38.333 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 7.361 lei | 5.180 lei | 0 lei | 29.041 lei | 0 lei | 0 lei | 4.915 lei | 10.492 lei | 2.834 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 838 lei | 0 lei | 2.133 lei | 8.051 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 762 lei | 10.660 lei |
| Rezultat net | 7.361 lei | 5.180 lei | -838 lei | 29.041 lei | -2.133 lei | -8.051 lei | 4.915 lei | 10.492 lei | 2.834 lei | -762 lei | -10.660 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.821 lei | 8.551 lei | 10.397 lei | 11.325 lei | 12.152 lei | 14.013 lei | 17.445 lei | 68.255 lei | 10.314 lei | 7.261 lei | 2.821 lei |
| Datorii | 18.896 lei | 28.988 lei | 36.014 lei | 36.104 lei | 65.971 lei | 65.700 lei | 61.081 lei | 116.352 lei | 68.903 lei | 68.684 lei | 63.482 lei |
| Capitaluri proprii | -13.075 lei | -20.437 lei | -25.617 lei | -24.779 lei | -53.819 lei | -51.687 lei | -43.636 lei | -48.097 lei | -58.589 lei | -61.423 lei | -60.661 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CRAINEA SERV COM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CRAINEA SERV COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul CRAINEA SERV COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Mătăsari, Comuna Mătăsari, județul Gorj; numărul de înmatriculare e J|18|67|1996, din 01.02.1996.
Ce cifră de afaceri a avut CRAINEA SERV COM SRL în 2025?
20.939 lei, cu 44% sub 2024 (37.628 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 7.361 lei.
Câți salariați are CRAINEA SERV COM SRL?
0 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CRAINEA SERV COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.