MATIAS SRL
MATIAS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Onești, Bacău, CUI 8154935. Cifră de afaceri 2025: 31.604.273 lei, 133 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 8154935
- Denumire
- MATIAS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|183|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.02.1996
- Sediu
- Str. UZINEI, nr. 16, Municipiul Onești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
Arată toate (13)
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 31.604.273 lei (+12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,8 mil. lei · 2025 31,6 mil. lei · maxim 2025 31,6 mil. lei · minim 2015 8,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 295,9 mii lei · 2025 3,5 mil. lei · maxim 2024 3,6 mil. lei · minim 2015 295,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 77 · 2025 133 · maxim 2025 133 · minim 2015 77.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 31.604.273 lei | 28.292.268 lei | 23.120.537 lei | 19.390.365 lei | 20.618.711 lei | 22.404.452 lei | 19.138.699 lei | 17.221.583 lei | 15.081.015 lei | 11.799.480 lei | 8.809.829 lei |
| Venituri totale | 31.854.792 lei | 28.357.202 lei | 23.180.825 lei | 19.960.066 lei | 20.798.932 lei | 22.436.717 lei | 19.200.172 lei | 17.212.428 lei | 15.088.517 lei | 11.807.361 lei | 8.811.202 lei |
| Cheltuieli totale | 27.789.202 lei | 24.172.581 lei | 21.027.956 lei | 19.314.347 lei | 19.295.809 lei | 19.280.880 lei | 16.303.784 lei | 15.000.550 lei | 13.572.247 lei | 11.024.625 lei | 8.453.392 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.474.917 lei | 3.590.448 lei | 1.850.237 lei | 554.712 lei | 1.295.088 lei | 2.693.275 lei | 2.508.254 lei | 1.906.262 lei | 1.271.656 lei | 664.592 lei | 295.924 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.474.917 lei | 3.590.448 lei | 1.850.237 lei | 554.712 lei | 1.295.088 lei | 2.693.275 lei | 2.508.254 lei | 1.906.262 lei | 1.271.656 lei | 664.592 lei | 295.924 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 17.121.264 lei | 14.702.234 lei | 13.374.865 lei | 12.073.195 lei | 11.287.790 lei | 11.375.618 lei | 8.497.382 lei | 6.666.139 lei | 6.198.995 lei | 5.472.866 lei | 4.245.860 lei |
| Datorii | 13.429.808 lei | 11.864.048 lei | 10.536.679 lei | 9.235.009 lei | 8.449.604 lei | 8.537.432 lei | 6.051.685 lei | 4.364.343 lei | 3.897.199 lei | 4.070.870 lei | 2.843.864 lei |
| Capitaluri proprii | 3.691.456 lei | 2.838.186 lei | 2.838.186 lei | 2.838.186 lei | 2.838.186 lei | 2.838.186 lei | 2.445.697 lei | 2.301.796 lei | 2.301.796 lei | 1.401.996 lei | 1.401.996 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 133 | 128 | 120 | 116 | 120 | 129 | 117 | 111 | 97 | 85 | 77 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MATIAS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MATIAS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MATIAS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Onești, județul Bacău (Str. UZINEI, nr. 16); numărul de înmatriculare e J|04|183|1996, din 14.02.1996.
Ce cifră de afaceri a avut MATIAS SRL în 2025?
31.604.273 lei, cu 12% peste 2024 (28.292.268 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 3.474.917 lei.
Câți salariați are MATIAS SRL?
133 salariați în medie în 2025 (128 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MATIAS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.