DC NEW MODE SRL — dosare în instanță
Numele DC NEW MODE SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 30 noiembrie 2009
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Pârât — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 8153670)
- CUI
- 8153670
- Denumire
- DC NEW MODE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|31|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.01.1996
- Sediu
- Str. PRINCIPALA, nr. 107, Sat Odoreu, Comuna Odoreu, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
Arată toate (21)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 2
- 8211 Activități combinate de secretariat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.409.677 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 2,4 mil. lei · maxim 2018 2,8 mil. lei · minim 2020 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 21 mii lei · 2025 172,9 mii lei · maxim 2018 442,1 mii lei · minim 2015 21 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 9 · maxim 2015 19 · minim 2024 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.409.677 lei | 2.732.344 lei | 2.480.235 lei | 2.325.600 lei | 2.269.107 lei | 1.986.759 lei | 2.447.211 lei | 2.778.878 lei | 2.023.086 lei | 2.432.648 lei | 2.276.709 lei |
| Venituri totale | 2.513.086 lei | 2.856.311 lei | 2.570.258 lei | 2.599.772 lei | 2.293.822 lei | 2.103.671 lei | 2.546.577 lei | 2.877.626 lei | 2.054.940 lei | 2.463.578 lei | 2.308.089 lei |
| Cheltuieli totale | 2.299.259 lei | 2.660.453 lei | 2.176.214 lei | 2.283.405 lei | 2.084.990 lei | 1.850.780 lei | 2.080.043 lei | 2.406.732 lei | 1.942.703 lei | 2.350.206 lei | 2.287.078 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 172.890 lei | 126.685 lei | 370.472 lei | 290.877 lei | 185.894 lei | 233.023 lei | 442.056 lei | 442.118 lei | 91.579 lei | 102.798 lei | 21.011 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 172.890 lei | 126.685 lei | 370.472 lei | 290.877 lei | 185.894 lei | 233.023 lei | 442.056 lei | 442.118 lei | 91.579 lei | 102.798 lei | 21.011 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.051.717 lei | 5.290.088 lei | 5.757.708 lei | 5.365.326 lei | 4.449.834 lei | 4.713.106 lei | 4.173.622 lei | 4.036.494 lei | 4.235.407 lei | 3.603.143 lei | 3.820.856 lei |
| Datorii | 1.614.071 lei | 1.297.900 lei | 1.535.888 lei | 1.280.903 lei | 1.071.673 lei | 1.420.839 lei | 913.379 lei | 958.534 lei | 1.584.815 lei | 1.044.121 lei | 1.198.132 lei |
| Capitaluri proprii | 2.923.000 lei | 3.398.710 lei | 3.538.949 lei | 3.349.977 lei | 3.378.161 lei | 3.292.267 lei | 3.260.243 lei | 3.077.960 lei | 2.650.592 lei | 2.559.022 lei | 2.622.724 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 9 | 12 | 11 | 13 | 16 | 16 | 16 | 18 | — | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul Comercial Argeș (1 · 33%), apoi Tribunalul Satu Mare (1) și Tribunalul Timiș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Comercial Argeș | Argeș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Satu Mare | Satu Mare | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Pârât: 1
- Creditor: 1
- Debitor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2009: 1
- 2018: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 834/296/2026 | Tribunalul Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Pârât |
| 4/30/2010 | Tribunalul Comercial ARGES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7023/30/2009 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DC NEW MODE SRL?
DC NEW MODE SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DC NEW MODE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Comercial ARGES (1), Tribunalul Timiș (1) și Tribunalul Satu Mare (1).
În ce calitate apare cel mai des DC NEW MODE SRL?
Cel mai des ca apelant pârât (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, pârât, creditor și debitor?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.