DAVEROSAN SRL

DAVEROSAN SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Galați, Galați, CUI 8128359. Cifră de afaceri 2025: 27.885.857 lei, 27 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
8128359
Denumire
DAVEROSAN SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|17|295|1996
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
15.02.1996
Sediu
INDUSTRIILOR, nr. 13, Municipiul Galați, Galați
Activități autorizate (CAEN)
  • 2431 Tragere la rece a barelor · rev. 3
  • 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
Arată toate (21)
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 3
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 3
  • 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe · rev. 3
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
  • 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie · rev. 3
  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat · rev. 3
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. · rev. 3
  • 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci · rev. 3
  • 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare · rev. 3
  • 3020 Fabricarea materialului rulant · rev. 3
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 27.885.857 lei (+25% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6 mil. lei · 2025 27,9 mil. lei · maxim 2025 27,9 mil. lei · minim 2016 5,7 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 55,9 mii lei · 2025 446,2 mii lei · maxim 2023 1,1 mil. lei · minim 2015 55,9 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 27 · maxim 2018 39 · minim 2015 18.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă27.885.857 lei22.295.072 lei20.108.294 lei18.035.634 lei16.477.292 lei10.727.000 lei8.335.073 lei7.929.198 lei6.641.283 lei5.698.280 lei6.039.795 lei
Venituri totale28.831.245 lei22.815.443 lei21.471.064 lei18.390.797 lei16.687.420 lei11.376.897 lei8.821.395 lei7.893.863 lei6.777.630 lei6.306.063 lei6.322.630 lei
Cheltuieli totale28.364.309 lei22.615.472 lei20.347.876 lei17.907.424 lei15.845.795 lei11.153.397 lei8.676.563 lei7.707.821 lei6.512.356 lei6.195.060 lei6.255.851 lei
Rezultat
Profit net446.211 lei158.260 lei1.114.237 lei449.279 lei841.625 lei167.145 lei110.652 lei155.250 lei216.138 lei88.585 lei55.870 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net446.211 lei158.260 lei1.114.237 lei449.279 lei841.625 lei167.145 lei110.652 lei155.250 lei216.138 lei88.585 lei55.870 lei
Bilanț
Active totale16.531.738 lei18.759.833 lei16.640.439 lei15.842.108 lei14.829.594 lei12.195.291 lei9.325.372 lei7.710.810 lei2.902.078 lei3.524.125 lei4.141.217 lei
Datorii12.446.332 lei14.258.507 lei11.592.557 lei11.199.910 lei9.827.649 lei7.474.074 lei4.718.055 lei2.975.428 lei2.281.830 lei2.820.015 lei3.437.107 lei
Capitaluri proprii3.270.052 lei3.023.841 lei2.865.581 lei1.751.344 lei1.302.065 lei850.440 lei677.650 lei675.498 lei620.248 lei704.110 lei704.110 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2734262318293539352418

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este DAVEROSAN SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, DAVEROSAN SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul DAVEROSAN SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Galați, județul Galați (INDUSTRIILOR, nr. 13); numărul de înmatriculare e J|17|295|1996, din 15.02.1996.

Ce cifră de afaceri a avut DAVEROSAN SRL în 2025?

27.885.857 lei, cu 25% peste 2024 (22.295.072 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 446.211 lei.

Câți salariați are DAVEROSAN SRL?

27 salariați în medie în 2025 (34 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre DAVEROSAN SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.