PRODEXIMP SRL — dosare în instanță
Numele PRODEXIMP SRL apare în 65 dosare publice la 16 instanțe; ultima activitate: 30 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 65
- Instanțe
- 16
- Primul dosar
- 29 februarie 2012
- Ultima activitate
- 30 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 25 din 65 dosare cu calitate cunoscută (38%)
Din registrul firmelor (CUI 8126900)
- CUI
- 8126900
- Denumire
- PRODEXIMP SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|126|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.02.1996
- Sediu
- Str. GHEORGHE DOJA, nr. 3, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
Arată toate (70)
- 3522 Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte · rev. 3
- 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 3900 Activități și servicii de decontaminare · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 4950 Transporturi prin conducte · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit · rev. 3
- 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9122 Activități ale siturilor și monumentelor istorice · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 125.705.984 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 26,9 mil. lei · 2025 125,7 mil. lei · maxim 2025 125,7 mil. lei · minim 2017 20,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 707,4 mii lei · 2025 15 mil. lei · maxim 2025 15 mil. lei · minim 2015 707,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 72 · 2025 108 · maxim 2025 108 · minim 2018 62.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 125.705.984 lei | 115.328.818 lei | 105.337.321 lei | 75.839.217 lei | 54.341.610 lei | 51.360.017 lei | 33.749.000 lei | 22.271.749 lei | 20.557.421 lei | 24.196.550 lei | 26.858.614 lei |
| Venituri totale | 140.629.439 lei | 120.816.106 lei | 107.389.568 lei | 78.105.402 lei | 56.618.699 lei | 54.900.862 lei | 33.942.409 lei | 23.346.170 lei | 20.322.523 lei | 26.514.713 lei | 27.418.573 lei |
| Cheltuieli totale | 123.442.765 lei | 105.127.069 lei | 93.463.491 lei | 70.320.884 lei | 49.805.520 lei | 47.766.519 lei | 31.415.599 lei | 20.732.425 lei | 18.069.440 lei | 25.471.300 lei | 26.562.225 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 14.987.657 lei | 13.839.984 lei | 12.211.832 lei | 6.700.619 lei | 5.877.055 lei | 6.146.316 lei | 2.160.976 lei | 2.247.844 lei | 1.942.241 lei | 890.917 lei | 707.449 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 14.987.657 lei | 13.839.984 lei | 12.211.832 lei | 6.700.619 lei | 5.877.055 lei | 6.146.316 lei | 2.160.976 lei | 2.247.844 lei | 1.942.241 lei | 890.917 lei | 707.449 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 107.934.394 lei | 65.674.859 lei | 69.469.166 lei | 44.618.387 lei | 54.133.314 lei | 33.143.671 lei | 15.387.671 lei | 14.330.025 lei | 12.790.751 lei | 14.103.180 lei | 13.138.520 lei |
| Datorii | 70.176.580 lei | 30.166.702 lei | 41.427.257 lei | 29.574.479 lei | 34.129.736 lei | 18.593.805 lei | 6.226.735 lei | 6.827.196 lei | 6.103.632 lei | 9.088.995 lei | 7.340.876 lei |
| Capitaluri proprii | 37.136.038 lei | 34.360.213 lei | 27.096.939 lei | 14.885.107 lei | 19.787.858 lei | 14.330.804 lei | 8.325.390 lei | 7.294.960 lei | 6.547.116 lei | 4.604.875 lei | 5.125.626 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 108 | 104 | 94 | 88 | 98 | 85 | 62 | 62 | 71 | 82 | 72 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 16 instanțe în 11 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Oradea (27 · 42%). Primele 3 instanțe adună 63%; celelalte 13 instanțe au între 1 și 4 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Oradea | Bihor | Curte de apel | 27 |
| Tribunalul Satu Mare | Satu Mare | Tribunal | 10 |
| Curtea de Apel Cluj | Cluj | Curte de apel | 4 |
| Curtea de Apel Târgu Mureș | Mureș | Curte de apel | 4 |
| Curtea de Apel Alba Iulia | Alba | Curte de apel | 3 |
| Curtea de Apel Brașov | Brașov | Curte de apel | 3 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 3 |
| Judecătoria Satu Mare | Satu Mare | Judecătorie | 3 |
| Curtea de Apel Timișoara | Timiș | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Negrești-Oaș | Satu Mare | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sighetu Marmației | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Arad | Arad | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Mureș | Mureș | Tribunal | 1 |
| Tribunalul Sălaj | Sălaj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat: 25
- Petent: 14
- Creditor: 7
- Pârât: 7
- Reclamant: 7
- Chemat în garanţie: 1
- Contestator: 1
- Intimat Intervenient: 1
- Altele: 2
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 49
- Litigii cu profesioniștii: 7
- Civil: 5
- Insolvență: 4
Stadii procesuale
- Recurs: 39
- Fond: 22
- Apel: 3
- Contestație în anulare (recurs): 1
Dosare pe ani
- 2012: 2
- 2014: 1
- 2020: 1
- 2021: 1
- 2023: 3
- 2024: 14
- 2025: 20
- 2026: 23
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 65 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 537/83/2024 | Tribunalul Satu Mare | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1221/83/2025 | Tribunalul Satu Mare | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1293/83/2025 | Tribunalul Satu Mare | Civil | Fond | Reclamant |
| 1766/83/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 1766/83/2025* | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent |
| 3909/307/2024 | Judecătoria Sighetu Marmației | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 2951/266/2024 | Judecătoria Negrești-Oaș | Civil | Fond | Creditor |
| 930/33/2026/a1 | Curtea de Apel Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 324/43/2026/a1 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 1999/83/2026 | Tribunalul Satu Mare | Civil | Fond | Pârât |
| 1641/83/2025 | Tribunalul Satu Mare | Civil | Fond | Pârât |
| 5933/102/2023 | Tribunalul Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 1479/83/2026 | Tribunalul Satu Mare | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 1841/296/2018 | Tribunalul Satu Mare | Civil | Apel | Intimat |
| 2706/296/2026 | Judecătoria Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 2707/296/2026 | Judecătoria Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 5976/296/2026 | Judecătoria Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 11866/83/2012 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 7/84/2021 | Tribunalul Sălaj | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Chemat în garanţie |
| 658/1285/2026 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 134/2/2025 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 1001/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 115/43/2026 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 361/43/2026 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Contestație în anulare (recurs) | Contestator |
| 324/43/2026 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 1125/83/2023 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
| 197/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 140/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 320/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 329/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 235/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 418/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 407/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 566/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 60/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 113/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 556/35/2024 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 148/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 140/35/2024/a1 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 566/35/2024/a1 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 419/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 1230/83/2022 | Curtea de Apel Oradea | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Reclamant |
| 239/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 425/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Intervenient |
| 509/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 534/35/2025/a1 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 496/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 503/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 534/35/2025 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 390/35/2026 | Curtea de Apel Oradea | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PRODEXIMP SRL?
PRODEXIMP SRL apare în 65 dosare publice la 16 instanțe; ultima activitate: 30 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PRODEXIMP SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Oradea (27), Tribunalul Satu Mare (10) și Curtea de Apel Cluj (4).
În ce calitate apare cel mai des PRODEXIMP SRL?
Cel mai des ca intimat (25 din 65 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (49 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, petent, creditor, pârât, reclamant, chemat în garanție, contestator și intervenient?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție). Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.