ION ART GLASS SRL
ION ART GLASS SRL: firmă în funcțiune din Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu, CUI 812229. Cifră de afaceri 2025: 397.545 lei, 0 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 812229
- Denumire
- ION ART GLASS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|383|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.02.1992
- Sediu
- Str. STADIONULUI, nr. DN 1, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele · rev. 2
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) · rev. 2
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. · rev. 2
- 2313 Fabricarea articolelor din sticlă · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
Arată toate (15)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7410 Activități de design specializat · rev. 2
- 9003 Activități de creație artistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 397.545 lei (+17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 799,7 mii lei · 2025 397,5 mii lei · maxim 2017 1,8 mil. lei · minim 2020 230 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,4 mii lei · 2025 57,8 mii lei · maxim 2019 1,5 mil. lei · minim 2018 −469 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 14 · 2025 0 · maxim 2017 16 · minim 2025 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 397.545 lei | 339.870 lei | 267.935 lei | 519.527 lei | 510.098 lei | 229.982 lei | 291.804 lei | 295.635 lei | 1.829.011 lei | 1.275.586 lei | 799.685 lei |
| Venituri totale | 427.466 lei | 376.508 lei | 277.663 lei | 529.265 lei | 833.562 lei | 449.102 lei | 2.134.992 lei | 443.950 lei | 1.897.600 lei | 1.374.963 lei | 1.027.682 lei |
| Cheltuieli totale | 356.608 lei | 370.777 lei | 409.140 lei | 412.285 lei | 665.832 lei | 511.417 lei | 582.618 lei | 908.616 lei | 1.239.277 lei | 1.302.057 lei | 1.025.235 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 57.847 lei | 4.814 lei | 0 lei | 111.888 lei | 160.393 lei | 0 lei | 1.531.103 lei | 0 lei | 640.567 lei | 60.485 lei | 1.375 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 134.111 lei | 0 lei | 0 lei | 66.806 lei | 0 lei | 468.956 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 57.847 lei | 4.814 lei | -134.111 lei | 111.888 lei | 160.393 lei | -66.806 lei | 1.531.103 lei | -468.956 lei | 640.567 lei | 60.485 lei | 1.375 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.892.305 lei | 1.463.675 lei | 1.587.786 lei | 1.649.713 lei | 2.318.660 lei | 2.275.600 lei | 2.369.848 lei | 2.931.334 lei | 3.532.330 lei | 2.851.016 lei | 3.011.215 lei |
| Datorii | 1.536.708 lei | 841.119 lei | 970.044 lei | 897.860 lei | 558.695 lei | 446.554 lei | 451.796 lei | 2.530.295 lei | 2.662.335 lei | 2.621.588 lei | 2.476.019 lei |
| Capitaluri proprii | 235.959 lei | 622.556 lei | 617.742 lei | 751.853 lei | 1.759.965 lei | 1.829.046 lei | 1.895.852 lei | 364.749 lei | 833.705 lei | 193.138 lei | 498.906 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | 16 | 15 | 14 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ION ART GLASS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ION ART GLASS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ION ART GLASS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, județul Sibiu (Str. STADIONULUI, nr. DN 1); numărul de înmatriculare e J|32|383|1992, din 28.02.1992.
Ce cifră de afaceri a avut ION ART GLASS SRL în 2025?
397.545 lei, cu 17% peste 2024 (339.870 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 57.847 lei.
Câți salariați are ION ART GLASS SRL?
0 salariați în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ION ART GLASS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.