ELECTROCOM SRL
ELECTROCOM SRL: firmă în funcțiune din Loc. Agnita, Oraș Agnita, Sibiu, CUI 811053. Cifră de afaceri 2024: 2.094.188 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 811053
- Denumire
- ELECTROCOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|471|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.03.1992
- Sediu
- Str. 1 DECEMBRIE, nr. 30, Loc. Agnita, Oraș Agnita, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Arată toate (17)
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · rev. 2
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.094.188 lei (-9% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2024 2,1 mil. lei · maxim 2023 2,3 mil. lei · minim 2016 919,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 63,9 mii lei · 2024 126,1 mii lei · maxim 2023 334,8 mii lei · minim 2016 26,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2024 5 · maxim 2020 6 · minim 2015 5.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.094.188 lei | 2.309.393 lei | 2.128.109 lei | 2.094.494 lei | 1.609.381 lei | 1.490.804 lei | 1.384.305 lei | 1.179.235 lei | 919.107 lei | 1.065.986 lei |
| Venituri totale | 2.094.257 lei | 2.315.033 lei | 2.128.123 lei | 2.248.394 lei | 1.609.387 lei | 1.490.811 lei | 1.384.309 lei | 1.179.240 lei | 921.113 lei | 1.109.491 lei |
| Cheltuieli totale | 1.934.273 lei | 1.956.972 lei | 1.850.286 lei | 1.915.411 lei | 1.464.057 lei | 1.302.138 lei | 1.238.357 lei | 1.069.074 lei | 888.279 lei | 1.029.199 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 126.065 lei | 334.793 lei | 256.489 lei | 311.878 lei | 129.234 lei | 173.764 lei | 132.551 lei | 98.128 lei | 26.853 lei | 63.895 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 126.065 lei | 334.793 lei | 256.489 lei | 311.878 lei | 129.234 lei | 173.764 lei | 132.551 lei | 98.128 lei | 26.853 lei | 63.895 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 995.954 lei | 1.197.974 lei | 999.724 lei | 1.138.674 lei | 1.014.860 lei | 914.163 lei | 861.216 lei | 900.520 lei | 793.732 lei | 821.964 lei |
| Datorii | 580.894 lei | 714.990 lei | 670.256 lei | 874.871 lei | 589.658 lei | 508.195 lei | 469.012 lei | 485.946 lei | 415.607 lei | 443.892 lei |
| Capitaluri proprii | 384.427 lei | 378.362 lei | 323.569 lei | 257.080 lei | 425.202 lei | 405.968 lei | 392.204 lei | 370.252 lei | 378.125 lei | 378.072 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ELECTROCOM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ELECTROCOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ELECTROCOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Agnita, Oraș Agnita, județul Sibiu (Str. 1 DECEMBRIE, nr. 30); numărul de înmatriculare e J|32|471|1992, din 09.03.1992.
Ce cifră de afaceri a avut ELECTROCOM SRL în 2024?
2.094.188 lei, cu 9% sub 2023 (2.309.393 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 126.065 lei.
Câți salariați are ELECTROCOM SRL?
5 salariați în medie în 2024 (6 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ELECTROCOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.