RELEE SA — dosare în instanță
Numele RELEE SA apare în 11 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 06 aprilie 2011
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 8 din 11 dosare cu calitate cunoscută (73%)
Din registrul firmelor (CUI 807150)
- CUI
- 807150
- Denumire
- RELEE SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|32|15|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.01.1991
- Sediu
- Str. GLORIA, nr. 5, Municipiul Mediaș, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2550 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
Arată toate (30)
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri · rev. 2
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe · rev. 2
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 2
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații · rev. 2
- 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum · rev. 2
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 2
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității · rev. 2
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice · rev. 2
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice · rev. 2
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat · rev. 2
- 2751 Fabricarea de aparate electrocasnice · rev. 2
- 2752 Fabricarea de echipamente casnice neelectrice · rev. 2
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 2
- 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului · rev. 2
- 2896 Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice și a cauciucului · rev. 2
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 2
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 18.214.476 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 16,2 mil. lei · 2025 18,2 mil. lei · maxim 2022 22 mil. lei · minim 2015 16,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 816,9 mii lei · 2025 −2 mil. lei · maxim 2015 816,9 mii lei · minim 2025 −2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 218 · 2025 142 · maxim 2021 256 · minim 2025 142.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 18.214.476 lei | 18.593.910 lei | 20.732.746 lei | 22.010.358 lei | 19.865.715 lei | 18.673.437 lei | 20.251.390 lei | 19.533.777 lei | 17.301.473 lei | 16.269.826 lei | 16.150.436 lei |
| Venituri totale | 19.122.021 lei | 21.290.290 lei | 24.243.773 lei | 23.552.357 lei | 24.234.732 lei | 20.898.196 lei | 23.288.589 lei | 22.778.897 lei | 19.430.372 lei | 18.062.196 lei | 16.940.555 lei |
| Cheltuieli totale | 21.128.058 lei | 22.140.812 lei | 25.116.278 lei | 24.435.712 lei | 24.131.611 lei | 20.766.536 lei | 24.137.897 lei | 22.311.796 lei | 19.259.853 lei | 17.375.449 lei | 16.054.941 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 103.121 lei | 131.660 lei | 0 lei | 434.783 lei | 150.141 lei | 615.445 lei | 816.875 lei |
| Pierdere netă | 2.006.037 lei | 850.522 lei | 872.505 lei | 883.355 lei | 0 lei | 0 lei | 849.308 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -2.006.037 lei | -850.522 lei | -872.505 lei | -883.355 lei | 103.121 lei | 131.660 lei | -849.308 lei | 434.783 lei | 150.141 lei | 615.445 lei | 816.875 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 12.818.030 lei | 13.328.151 lei | 14.129.859 lei | 12.015.906 lei | 13.612.471 lei | 13.549.759 lei | 14.244.964 lei | 14.330.421 lei | 14.043.737 lei | 12.288.203 lei | 11.163.069 lei |
| Datorii | 9.171.232 lei | 7.743.520 lei | 7.694.707 lei | 6.296.340 lei | 7.009.551 lei | 7.000.314 lei | 7.534.644 lei | 6.998.191 lei | 7.032.249 lei | 5.211.410 lei | 4.284.846 lei |
| Capitaluri proprii | 3.578.593 lei | 5.584.631 lei | 6.435.152 lei | 5.719.566 lei | 6.602.920 lei | 6.499.799 lei | 6.368.139 lei | 7.332.230 lei | 7.011.488 lei | 7.076.793 lei | 6.878.223 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 142 | 150 | 206 | 243 | 256 | 218 | 255 | 248 | 243 | 241 | 218 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 8
- Apelant Intimat: 1
- Intimat: 1
- Intimat Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
- Asigurări sociale: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Apel: 6
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2011: 1
- 2017: 1
- 2020: 1
- 2021: 1
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 206/1371/2021 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3945/85/2017 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2570/85/2020/a6 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 3945/85/2017/a21 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 3945/85/2017/a29 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 3945/85/2017/a28 | Curtea de Apel Alba Iulia | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 2139/85/2025 | Curtea de Apel Alba Iulia | Asigurări sociale | Apel | Intimat Reclamant |
| 694/85/2022 | Curtea de Apel Alba Iulia | Litigii de muncă | Apel | Apelant Intimat |
| 2356/231/2009* | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 2570/85/2020 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 206/1371/2021/a2 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RELEE SA?
RELEE SA apare în 11 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RELEE SA?
Cel mai des la Curtea de Apel Alba Iulia (6), Tribunalul Comercial MURES (2) și Tribunalul Sibiu (2).
În ce calitate apare cel mai des RELEE SA?
Cel mai des ca creditor (8 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, apelant, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.