MINUȚA COM SRL
MINUȚA COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Jiu, Gorj, CUI 8068001. Cifră de afaceri 2025: 120.214 lei, 0 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 8068001
- Denumire
- MINUȚA COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|10|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.01.1996
- Sediu
- Str. OLARI, bl. 7, ap. 37, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate · rev. 2
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (13)
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 120.214 lei (-20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 123,6 mii lei · 2025 120,2 mii lei · maxim 2020 198,5 mii lei · minim 2025 120,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −5,5 mii lei · 2025 −15,5 mii lei · maxim 2020 31,7 mii lei · minim 2022 −23,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 0 · maxim 2015 0 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 120.214 lei | 150.897 lei | 139.642 lei | 135.326 lei | 138.189 lei | 198.490 lei | 172.877 lei | 174.768 lei | 151.426 lei | 139.516 lei | 123.559 lei |
| Venituri totale | 120.215 lei | 150.966 lei | 145.874 lei | 135.326 lei | 138.189 lei | 198.491 lei | 182.045 lei | 176.547 lei | 151.427 lei | 139.516 lei | 125.065 lei |
| Cheltuieli totale | 135.759 lei | 161.654 lei | 156.958 lei | 154.627 lei | 137.507 lei | 162.012 lei | 152.322 lei | 152.714 lei | 140.477 lei | 129.963 lei | 126.857 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 31.660 lei | 24.349 lei | 18.535 lei | 8.816 lei | 5.367 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 15.544 lei | 10.688 lei | 11.084 lei | 23.156 lei | 3.009 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 5.545 lei |
| Rezultat net | -15.544 lei | -10.688 lei | -11.084 lei | -23.156 lei | -3.009 lei | 31.660 lei | 24.349 lei | 18.535 lei | 8.816 lei | 5.367 lei | -5.545 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 189.828 lei | 221.119 lei | 241.919 lei | 253.601 lei | 313.267 lei | 282.612 lei | 272.046 lei | 321.554 lei | 316.456 lei | 292.183 lei | 276.772 lei |
| Datorii | 67.105 lei | 82.852 lei | 92.964 lei | 93.561 lei | 130.071 lei | 97.485 lei | 118.579 lei | 164.891 lei | 180.150 lei | 209.693 lei | 199.648 lei |
| Capitaluri proprii | 122.723 lei | 138.267 lei | 148.955 lei | 160.040 lei | 183.196 lei | 185.127 lei | 153.467 lei | 156.663 lei | 136.306 lei | 82.490 lei | 77.124 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MINUȚA COM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MINUȚA COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MINUȚA COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Jiu, județul Gorj (Str. OLARI, bl. 7, ap. 37); numărul de înmatriculare e J|18|10|1996, din 11.01.1996.
Ce cifră de afaceri a avut MINUȚA COM SRL în 2025?
120.214 lei, cu 20% sub 2024 (150.897 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 15.544 lei.
Câți salariați are MINUȚA COM SRL?
0 salariați în medie în 2025 (0 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MINUȚA COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.