MONDE & CHIC SRL
MONDE & CHIC SRL: firmă în funcțiune din Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău, CUI 8067634. Cifră de afaceri 2025: 4.363.335 lei, 2 salariați. Date ONRC,
Registru
- CUI
- 8067634
- Denumire
- MONDE & CHIC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|83|1996
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.01.1996
- Sediu
- VIILOR, nr. 6A, Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
Arată toate (22)
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.363.335 lei (-8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 4,4 mil. lei · maxim 2023 5,3 mil. lei · minim 2015 2,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 130,1 mii lei · 2025 194,1 mii lei · maxim 2022 338,4 mii lei · minim 2017 42,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 2 · maxim 2015 5 · minim 2024 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.363.335 lei | 4.762.082 lei | 5.305.911 lei | 5.009.284 lei | 4.053.104 lei | 3.770.639 lei | 3.826.066 lei | 3.315.184 lei | 2.982.647 lei | 2.797.935 lei | 2.488.708 lei |
| Venituri totale | 4.363.338 lei | 4.762.923 lei | 5.306.222 lei | 5.009.284 lei | 4.053.360 lei | 3.823.802 lei | 3.826.066 lei | 3.315.184 lei | 2.984.267 lei | 2.798.265 lei | 2.488.709 lei |
| Cheltuieli totale | 4.125.916 lei | 4.564.471 lei | 4.943.543 lei | 4.627.397 lei | 3.805.831 lei | 3.542.858 lei | 3.588.435 lei | 3.147.936 lei | 2.928.714 lei | 2.656.217 lei | 2.336.886 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 194.144 lei | 168.061 lei | 305.336 lei | 338.414 lei | 214.647 lei | 243.875 lei | 200.329 lei | 137.637 lei | 42.710 lei | 119.668 lei | 130.131 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 194.144 lei | 168.061 lei | 305.336 lei | 338.414 lei | 214.647 lei | 243.875 lei | 200.329 lei | 137.637 lei | 42.710 lei | 119.668 lei | 130.131 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 488.874 lei | 468.726 lei | 443.301 lei | 583.106 lei | 380.752 lei | 339.920 lei | 567.058 lei | 477.353 lei | 378.590 lei | 441.307 lei | 217.383 lei |
| Datorii | 234.718 lei | 240.652 lei | 77.953 lei | 184.680 lei | 106.888 lei | 38.444 lei | 124.693 lei | 209.693 lei | 248.567 lei | 234.327 lei | 30.043 lei |
| Capitaluri proprii | 254.156 lei | 228.074 lei | 365.348 lei | 398.426 lei | 273.864 lei | 301.476 lei | 442.365 lei | 267.660 lei | 130.023 lei | 206.980 lei | 187.340 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MONDE & CHIC SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MONDE & CHIC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MONDE & CHIC SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Letea Veche, Comuna Letea Veche, județul Bacău (VIILOR, nr. 6A); numărul de înmatriculare e J|04|83|1996, din 19.01.1996.
Ce cifră de afaceri a avut MONDE & CHIC SRL în 2025?
4.363.335 lei, cu 8% sub 2024 (4.762.082 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 194.144 lei.
Câți salariați are MONDE & CHIC SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MONDE & CHIC SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.