PIEROL SRL — dosare în instanță

Numele PIEROL SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
16 noiembrie 2021
Ultima activitate
28 septembrie 2026
Rol dominant
Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 800380)

CUI
800380
Denumire
PIEROL SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|32|1751|1992
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
29.07.1992
Sediu
PROF. AUREL DECEI, nr. 8, sc. B, et. S, ap. 20, Municipiul Sibiu, Sibiu
Activități autorizate (CAEN)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
Arată toate (12)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,5 mil. lei · 2024 0 lei · maxim 2015 6,5 mil. lei · minim 2024 0 lei.

Rezultat net (lei): 2015 290,7 mii lei · 2025 −18 mii lei · maxim 2019 592,4 mii lei · minim 2017 −362,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2023 1 · maxim 2015 13 · minim 2021 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă—0 lei11.921 lei20.737 lei35.953 lei139.673 lei146.547 lei355.749 lei320.456 lei543.645 lei6.473.477 lei
Venituri totale0 lei49.735 lei20.625 lei806.337 lei39.953 lei139.673 lei1.247.747 lei355.969 lei321.507 lei545.188 lei6.474.701 lei
Cheltuieli totale18.022 lei28.252 lei48.158 lei226.617 lei76.416 lei309.848 lei642.509 lei573.930 lei681.046 lei747.222 lei6.180.964 lei
Rezultat
Profit net0 lei19.786 lei0 lei571.817 lei0 lei0 lei592.418 lei0 lei0 lei0 lei290.690 lei
Pierdere netă18.022 lei0 lei27.533 lei0 lei37.103 lei171.894 lei0 lei221.518 lei362.469 lei202.034 lei0 lei
Rezultat net-18.022 lei19.786 lei-27.533 lei571.817 lei-37.103 lei-171.894 lei592.418 lei-221.518 lei-362.469 lei-202.034 lei290.690 lei
Bilanț
Active totale199.778 lei210.793 lei220.698 lei301.784 lei279.515 lei271.791 lei389.063 lei1.461.698 lei1.590.172 lei757.007 lei4.451.940 lei
Datorii206.735 lei199.728 lei229.419 lei230.341 lei779.889 lei735.062 lei680.440 lei2.345.493 lei2.252.449 lei607.815 lei4.100.714 lei
Capitaluri proprii-6.957 lei11.065 lei-8.721 lei71.443 lei-500.374 lei-463.271 lei-291.377 lei-883.795 lei-662.277 lei149.192 lei351.226 lei
Oameni
Număr mediu de salariați——11143671013

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 2

Categorii de dosare

  • Insolvență: 2

Stadii procesuale

  • Apel: 1
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
2902/85/2021/a45Curtea de Apel Alba IuliaInsolvență / falimentApelCreditor
2902/85/2021Tribunalul SibiuInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare PIEROL SRL?

PIEROL SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des PIEROL SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Alba Iulia (1) și Tribunalul Sibiu (1).

În ce calitate apare cel mai des PIEROL SRL?

Cel mai des ca creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.