AUTO MOLDOVA SA — dosare în instanță
Numele AUTO MOLDOVA SA apare în 10 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 10
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 03 iunie 2014
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 7 din 10 dosare cu calitate cunoscută (70%)
Din registrul firmelor (CUI 7983978)
- CUI
- 7983978
- Denumire
- AUTO MOLDOVA SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|27|1046|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.12.1995
- Sediu
- GENERAL NICOLAE DĂSCĂLESCU, nr. 492B, Municipiul Piatra Neamț, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
Arată toate (54)
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor · rev. 2
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 2
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor · rev. 3
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 33.002.754 lei (+27% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 16,9 mil. lei · 2025 33 mil. lei · maxim 2020 34,7 mil. lei · minim 2015 16,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 179,9 mii lei · 2025 475,5 mii lei · maxim 2020 1,4 mil. lei · minim 2016 17,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 79 · 2025 77 · maxim 2017 98 · minim 2025 77.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 33.002.754 lei | 26.042.199 lei | 24.790.064 lei | 29.620.332 lei | 28.992.396 lei | 34.702.790 lei | 28.373.843 lei | 26.462.513 lei | 21.792.784 lei | 18.267.243 lei | 16.926.054 lei |
| Venituri totale | 33.582.292 lei | 26.620.977 lei | 25.347.139 lei | 30.166.141 lei | 29.294.387 lei | 35.084.697 lei | 30.462.146 lei | 27.690.746 lei | 22.960.054 lei | 19.167.734 lei | 17.241.526 lei |
| Cheltuieli totale | 33.009.118 lei | 26.183.912 lei | 24.082.281 lei | 29.317.867 lei | 27.779.663 lei | 33.491.820 lei | 28.961.668 lei | 26.780.079 lei | 22.348.120 lei | 19.132.433 lei | 17.014.374 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 475.476 lei | 358.939 lei | 1.083.517 lei | 713.609 lei | 1.260.023 lei | 1.360.861 lei | 1.261.030 lei | 758.023 lei | 514.529 lei | 17.277 lei | 179.938 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 475.476 lei | 358.939 lei | 1.083.517 lei | 713.609 lei | 1.260.023 lei | 1.360.861 lei | 1.261.030 lei | 758.023 lei | 514.529 lei | 17.277 lei | 179.938 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 18.637.678 lei | 18.541.351 lei | 19.123.831 lei | 18.858.740 lei | 19.851.309 lei | 22.675.571 lei | 22.530.917 lei | 19.258.887 lei | 18.103.096 lei | 17.300.013 lei | 17.850.731 lei |
| Datorii | 2.016.108 lei | 2.405.939 lei | 3.073.279 lei | 3.580.299 lei | 5.428.437 lei | 9.497.996 lei | 10.744.323 lei | 8.784.465 lei | 8.385.439 lei | 8.098.230 lei | 8.649.933 lei |
| Capitaluri proprii | 16.550.466 lei | 16.074.990 lei | 15.716.051 lei | 14.632.533 lei | 14.348.011 lei | 13.087.989 lei | 11.727.128 lei | 10.466.098 lei | 9.708.075 lei | 9.193.546 lei | 9.176.269 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 77 | 78 | 82 | 82 | 86 | 83 | 87 | 98 | 98 | 92 | 79 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 7
- Apelant Intimat: 1
- Intimat Reclamant: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 8
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 2
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2014: 1
- 2015: 1
- 2016: 2
- 2019: 1
- 2021: 1
- 2024: 2
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1358/103/2016/a31 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 249/103/2021 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 240/32/2024 | Curtea de Apel Bacău | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
| 2314/103/2014/a13 | Curtea de Apel Bacău | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Reclamant |
| 1358/103/2016 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2399/279/2023 | Tribunalul Neamț | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Intimat |
| 2314/103/2014 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1373/103/2019 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3216/103/2016 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1762/103/2015 | Tribunalul Neamț | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AUTO MOLDOVA SA?
AUTO MOLDOVA SA apare în 10 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AUTO MOLDOVA SA?
Cel mai des la Tribunalul Neamț (8) și Curtea de Apel Bacău (2).
În ce calitate apare cel mai des AUTO MOLDOVA SA?
Cel mai des ca creditor (7 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, apelant, intimat, reclamant și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.