STINA TURISTICA SRL
STINA TURISTICA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Brașov, Brașov, CUI 7890143. Cifră de afaceri 2025: 16.185.206 lei, 56 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 7890143
- Denumire
- STINA TURISTICA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1312|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.11.1995
- Sediu
- PĂSTORULUI, nr. 5, POIANA BRAȘOV, Municipiul Brașov, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
Arată toate (35)
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole) · rev. 3
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică · rev. 3
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 16.185.206 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 272,2 mii lei · 2025 16,2 mil. lei · maxim 2024 16,6 mil. lei · minim 2017 91 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 53,6 mii lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2024 3,4 mil. lei · minim 2019 −141,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 56 · maxim 2024 57 · minim 2016 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 16.185.206 lei | 16.597.819 lei | 14.986.809 lei | 11.930.877 lei | 8.450.499 lei | 6.208.417 lei | 4.178.085 lei | — | 90.970 lei | 206.122 lei | 272.152 lei |
| Venituri totale | 19.859.057 lei | 20.435.360 lei | 18.581.970 lei | 14.748.849 lei | 10.565.046 lei | 8.239.427 lei | 5.139.747 lei | 5.700 lei | 90.970 lei | 206.122 lei | 272.152 lei |
| Cheltuieli totale | 16.919.049 lei | 16.578.487 lei | 15.851.460 lei | 12.515.770 lei | 8.825.607 lei | 7.438.983 lei | 5.239.122 lei | 131.678 lei | 102.137 lei | 259.153 lei | 210.388 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.551.927 lei | 3.415.218 lei | 2.624.125 lei | 2.199.930 lei | 1.710.924 lei | 736.495 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 53.599 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 141.569 lei | 126.003 lei | 12.077 lei | 55.092 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.551.927 lei | 3.415.218 lei | 2.624.125 lei | 2.199.930 lei | 1.710.924 lei | 736.495 lei | -141.569 lei | -126.003 lei | -12.077 lei | -55.092 lei | 53.599 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 11.472.908 lei | 12.564.278 lei | 9.454.385 lei | 7.844.900 lei | 8.026.869 lei | 7.820.876 lei | 8.048.216 lei | 4.328.041 lei | 1.863.943 lei | 1.873.512 lei | 1.955.584 lei |
| Datorii | 2.595.103 lei | 2.435.824 lei | 1.877.498 lei | 2.919.529 lei | 4.310.724 lei | 5.808.310 lei | 6.854.159 lei | 2.995.915 lei | 1.072.813 lei | 1.070.305 lei | 1.097.286 lei |
| Capitaluri proprii | 8.695.187 lei | 9.947.855 lei | 7.444.478 lei | 4.820.353 lei | 3.641.476 lei | 1.930.552 lei | 1.194.057 lei | 1.332.126 lei | 791.130 lei | 803.207 lei | 858.298 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 56 | 57 | 53 | 48 | 42 | 29 | 28 | — | 4 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este STINA TURISTICA SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, STINA TURISTICA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul STINA TURISTICA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Brașov, județul Brașov (PĂSTORULUI, nr. 5, POIANA BRAȘOV); numărul de înmatriculare e J|08|1312|1995, din 09.11.1995.
Ce cifră de afaceri a avut STINA TURISTICA SRL în 2025?
16.185.206 lei, cu 2% sub 2024 (16.597.819 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.551.927 lei.
Câți salariați are STINA TURISTICA SRL?
56 salariați în medie în 2025 (57 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre STINA TURISTICA SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.