MOTOREX SERV SRL
MOTOREX SERV SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Câmpia Turzii, Cluj, CUI 7804711. Cifră de afaceri 2024: 1.932.859 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 7804711
- Denumire
- MOTOREX SERV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1945|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.10.1995
- Sediu
- Str. PETRU MAIOR, nr. 34, ap. 1, Municipiul Câmpia Turzii, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 5211 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 1
- 5212 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 1
- 5221 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 1
- 5222 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 1
- 5224 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 1
- 5227 Comerț cu amănuntul în magazine specializate al produselor alimentare · rev. 1
Arată toate (27)
- 5233 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 1
- 5241 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 1
- 5242 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 1
- 5243 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 1
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
- 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
- 8291 Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 2
- 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 1.932.859 lei (+16% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2024 1,9 mil. lei · maxim 2024 1,9 mil. lei · minim 2015 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 34,1 mii lei · 2024 43,5 mii lei · maxim 2023 58 mii lei · minim 2017 −7,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2024 4 · maxim 2021 7 · minim 2024 4.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.932.859 lei | 1.671.626 lei | 1.887.014 lei | 1.574.424 lei | 1.733.850 lei | 1.474.037 lei | 1.399.815 lei | 1.312.593 lei | 1.237.894 lei | 1.152.040 lei |
| Venituri totale | 1.934.349 lei | 1.675.205 lei | 1.887.084 lei | 1.575.534 lei | 1.735.062 lei | 1.474.197 lei | 1.413.433 lei | 1.319.608 lei | 1.239.645 lei | 1.154.084 lei |
| Cheltuieli totale | 1.883.650 lei | 1.606.185 lei | 1.882.256 lei | 1.569.233 lei | 1.717.728 lei | 1.469.836 lei | 1.393.176 lei | 1.325.256 lei | 1.210.215 lei | 1.113.019 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 43.485 lei | 57.977 lei | 4.056 lei | 5.241 lei | 14.663 lei | 3.577 lei | 14.345 lei | 0 lei | 24.356 lei | 34.094 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 7.856 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 43.485 lei | 57.977 lei | 4.056 lei | 5.241 lei | 14.663 lei | 3.577 lei | 14.345 lei | -7.856 lei | 24.356 lei | 34.094 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 399.449 lei | 251.622 lei | 241.180 lei | 208.893 lei | 173.929 lei | 135.870 lei | 131.941 lei | 160.712 lei | 280.704 lei | 325.077 lei |
| Datorii | 244.441 lei | 140.099 lei | 187.634 lei | 159.403 lei | 129.680 lei | 106.283 lei | 105.931 lei | 149.047 lei | 306.983 lei | 375.713 lei |
| Capitaluri proprii | 155.008 lei | 111.523 lei | 53.546 lei | 49.490 lei | 44.249 lei | 29.587 lei | 26.010 lei | 11.665 lei | -26.279 lei | -50.636 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MOTOREX SERV SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MOTOREX SERV SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MOTOREX SERV SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Câmpia Turzii, județul Cluj (Str. PETRU MAIOR, nr. 34, ap. 1); numărul de înmatriculare e J|12|1945|1995, din 11.10.1995.
Ce cifră de afaceri a avut MOTOREX SERV SRL în 2024?
1.932.859 lei, cu 16% peste 2023 (1.671.626 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 43.485 lei.
Câți salariați are MOTOREX SERV SRL?
4 salariați în medie în 2024 (5 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MOTOREX SERV SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.