MOBINA SRL — dosare în instanță

Numele MOBINA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
28 aprilie 2026
Ultima activitate
11 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 775821)

CUI
775821
Denumire
MOBINA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|33|973|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
29.08.1991
Sediu
Com. SLATINA, nr. 464, Sat Găinești, Comuna Slatina, Suceava
Activități autorizate (CAEN)
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
  • 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 3
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
Arată toate (36)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.

În 2024, cifra de afaceri netă a fost 525.716 lei (-17% față de 2023).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 567 mii lei · 2024 525,7 mii lei · maxim 2016 844,8 mii lei · minim 2017 254,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 11,1 mii lei · 2024 39,1 mii lei · maxim 2024 39,1 mii lei · minim 2018 68 lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2024 4 · maxim 2016 7 · minim 2017 4.

Indicator2024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă525.716 lei633.002 lei639.179 lei765.506 lei382.911 lei606.025 lei348.177 lei254.767 lei844.772 lei567.020 lei
Venituri totale606.596 lei550.306 lei631.511 lei780.192 lei655.047 lei591.746 lei376.962 lei412.599 lei719.331 lei491.374 lei
Cheltuieli totale559.745 lei508.861 lei605.038 lei748.760 lei638.525 lei570.770 lei373.334 lei395.057 lei698.858 lei478.154 lei
Rezultat
Profit net39.105 lei34.827 lei21.674 lei26.778 lei13.655 lei17.511 lei68 lei14.506 lei17.038 lei11.054 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net39.105 lei34.827 lei21.674 lei26.778 lei13.655 lei17.511 lei68 lei14.506 lei17.038 lei11.054 lei
Bilanț
Active totale639.847 lei649.089 lei510.002 lei1.537.374 lei1.413.830 lei1.292.382 lei1.330.998 lei1.092.194 lei827.538 lei993.550 lei
Datorii529.124 lei344.624 lei115.841 lei1.164.887 lei1.068.121 lei960.328 lei1.016.454 lei777.719 lei572.569 lei755.625 lei
Capitaluri proprii110.723 lei304.465 lei394.161 lei372.487 lei345.709 lei332.054 lei314.544 lei314.475 lei254.969 lei237.925 lei
Oameni
Număr mediu de salariați4566545475

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Intimat Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
483/229/2025Tribunalul IalomițaCivilApelIntimat Reclamant

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare MOBINA SRL?

MOBINA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des MOBINA SRL?

Cel mai des ca intimat reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat și reclamant?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.