BEMANIX SRL
BEMANIX SRL: firmă în funcțiune din Sat Vlăduleni, Comuna Bâlteni, Gorj, CUI 7734535. Cifră de afaceri 2025: 322.026 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 7734535
- Denumire
- BEMANIX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|18|775|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.09.1995
- Sediu
- Dincă Schileru, nr. 229, camera nr. 1, Sat Vlăduleni, Comuna Bâlteni, Gorj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
Arată toate (33)
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
- 9810 Activități ale gospodăriilor private de producere de bunuri destinate consumului propriu · rev. 3
- 9820 Activități ale gospodăriilor private de producere de servicii pentru scopuri proprii · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 322.026 lei (+0% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 217,8 mii lei · 2025 322 mii lei · maxim 2022 437,8 mii lei · minim 2015 217,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 7,3 mii lei · 2025 5,9 mii lei · maxim 2023 10,1 mii lei · minim 2021 −2,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2017 1 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 322.026 lei | 321.041 lei | 394.896 lei | 437.848 lei | 324.781 lei | 397.501 lei | 413.615 lei | fără bilanț | 243.468 lei | 250.252 lei | 217.768 lei |
| Venituri totale | 323.995 lei | 321.041 lei | 394.896 lei | 442.848 lei | 324.781 lei | 397.501 lei | 413.615 lei | fără bilanț | 244.048 lei | 250.252 lei | 218.214 lei |
| Cheltuieli totale | 312.106 lei | 315.049 lei | 380.765 lei | 436.688 lei | 324.035 lei | 389.622 lei | 407.063 lei | fără bilanț | 232.593 lei | 234.470 lei | 204.334 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 5.926 lei | 1.026 lei | 10.141 lei | 1.713 lei | — | 4.214 lei | 2.405 lei | fără bilanț | 5.016 lei | 8.255 lei | 7.329 lei |
| Pierdere netă | — | — | — | — | 2.510 lei | — | — | fără bilanț | — | — | — |
| Rezultat net | 5.926 lei | 1.026 lei | 10.141 lei | 1.713 lei | -2.510 lei | 4.214 lei | 2.405 lei | fără bilanț | 5.016 lei | 8.255 lei | 7.329 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 224.828 lei | 226.144 lei | 216.630 lei | 247.046 lei | 209.575 lei | 197.344 lei | 230.591 lei | fără bilanț | 166.266 lei | 167.496 lei | 171.359 lei |
| Datorii | 202.405 lei | 209.648 lei | 201.160 lei | 241.717 lei | 205.959 lei | 191.218 lei | 228.679 lei | fără bilanț | 182.806 lei | 189.052 lei | 201.169 lei |
| Capitaluri proprii | 22.423 lei | 16.496 lei | 15.470 lei | 5.329 lei | 3.616 lei | 6.126 lei | 1.912 lei | fără bilanț | -16.540 lei | -21.556 lei | -29.810 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | fără bilanț | 1 | 0 | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BEMANIX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BEMANIX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BEMANIX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Vlăduleni, Comuna Bâlteni, județul Gorj (Dincă Schileru, nr. 229, camera nr. 1); numărul de înmatriculare e J|18|775|1995, din 08.09.1995.
Ce cifră de afaceri a avut BEMANIX SRL în 2025?
322.026 lei, cu 0% peste 2024 (321.041 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.926 lei.
Câți salariați are BEMANIX SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BEMANIX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.