TIVIA SRL
TIVIA SRL: firmă în funcțiune din Sat Hârtoape, Comuna Vânatori, Iași, CUI 7585727. Cifră de afaceri 2025: 1.909.661 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 7585727
- Denumire
- TIVIA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1127|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.07.1995
- Sediu
- Sat Hârtoape, Comuna Vânatori, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 2
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 2
Arată toate (9)
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.909.661 lei (+51% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 857,8 mii lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2021 2,1 mil. lei · minim 2015 857,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 63,8 mii lei · 2025 475,5 mii lei · maxim 2023 546,2 mii lei · minim 2024 −337,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 2 · maxim 2018 4 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.909.661 lei | 1.267.876 lei | 2.099.533 lei | 1.734.919 lei | 2.121.378 lei | 907.085 lei | fără bilanț | 1.164.916 lei | 1.301.661 lei | 995.518 lei | 857.774 lei |
| Venituri totale | 2.474.525 lei | 1.534.558 lei | 2.362.444 lei | 1.980.796 lei | 2.420.200 lei | 1.030.723 lei | fără bilanț | 1.228.461 lei | 1.409.576 lei | 1.105.052 lei | 955.561 lei |
| Cheltuieli totale | 1.920.383 lei | 1.836.678 lei | 1.801.494 lei | 2.189.755 lei | 2.110.587 lei | 1.292.299 lei | fără bilanț | 1.259.924 lei | 1.068.084 lei | 916.957 lei | 877.265 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 475.536 lei | 0 lei | 546.164 lei | 0 lei | 290.457 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 334.138 lei | 158.295 lei | 63.796 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 337.460 lei | 0 lei | 222.108 lei | 0 lei | 270.941 lei | fără bilanț | 40.829 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 475.536 lei | -337.460 lei | 546.164 lei | -222.108 lei | 290.457 lei | -270.941 lei | fără bilanț | -40.829 lei | 334.138 lei | 158.295 lei | 63.796 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.722.788 lei | 2.014.219 lei | 2.318.443 lei | 1.559.251 lei | 1.425.569 lei | 971.369 lei | fără bilanț | 1.367.830 lei | 1.285.482 lei | 776.849 lei | 581.562 lei |
| Datorii | 1.802.714 lei | 1.349.762 lei | 1.090.907 lei | 877.878 lei | 860.545 lei | 627.798 lei | fără bilanț | 833.820 lei | 710.642 lei | 399.306 lei | 298.518 lei |
| Capitaluri proprii | 920.074 lei | 664.457 lei | 1.227.536 lei | 681.373 lei | 544.677 lei | 339.273 lei | fără bilanț | 534.010 lei | 574.840 lei | 377.543 lei | 283.044 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | fără bilanț | 4 | 3 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TIVIA SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, TIVIA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 21.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TIVIA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Hârtoape, Comuna Vânatori, județul Iași; numărul de înmatriculare e J|22|1127|1995, din 18.07.1995.
Ce cifră de afaceri a avut TIVIA SRL în 2025?
1.909.661 lei, cu 51% peste 2024 (1.267.876 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 475.536 lei.
Câți salariați are TIVIA SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TIVIA SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (21.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.