KNOTT FRANE OSII SRL
KNOTT FRANE OSII SRL: firmă în funcțiune din Comuna Dobroești, Ilfov, CUI 7456145. Cifră de afaceri 2025: 9.077.468 lei, 9 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 7456145
- Denumire
- KNOTT FRANE OSII SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|1324|2003
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 28.07.2003
- Sediu
- Drumul FERMEI, nr. 4-6, Comuna Dobroești, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
- 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
- 2552 Tratamente termice ale metalelor · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
Arată toate (43)
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 3
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat · rev. 3
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 3
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a. · rev. 3
- 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului · rev. 3
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. · rev. 3
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 3020 Fabricarea materialului rulant · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.077.468 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6,7 mil. lei · 2025 9,1 mil. lei · maxim 2021 9,4 mil. lei · minim 2016 5,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 933,8 mii lei · 2025 888,2 mii lei · maxim 2021 1,6 mil. lei · minim 2016 449,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2025 9 · maxim 2015 10 · minim 2016 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 9.077.468 lei | 8.910.591 lei | 8.510.657 lei | 8.747.026 lei | 9.359.016 lei | 6.162.035 lei | 6.381.222 lei | 6.198.321 lei | 6.405.708 lei | 5.758.447 lei | 6.666.219 lei |
| Venituri totale | 9.402.261 lei | 8.988.099 lei | 8.594.441 lei | 8.810.465 lei | 9.415.162 lei | 6.275.402 lei | 6.502.423 lei | 6.296.295 lei | 6.476.241 lei | 5.785.882 lei | 6.769.495 lei |
| Cheltuieli totale | 8.361.164 lei | 7.623.576 lei | 7.315.337 lei | 7.352.840 lei | 7.573.558 lei | 5.187.074 lei | 5.622.865 lei | 5.582.576 lei | 5.543.231 lei | 5.252.124 lei | 5.650.606 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 888.213 lei | 1.191.689 lei | 1.111.292 lei | 1.274.344 lei | 1.608.785 lei | 940.304 lei | 738.741 lei | 604.534 lei | 780.801 lei | 449.076 lei | 933.823 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 888.213 lei | 1.191.689 lei | 1.111.292 lei | 1.274.344 lei | 1.608.785 lei | 940.304 lei | 738.741 lei | 604.534 lei | 780.801 lei | 449.076 lei | 933.823 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.141.837 lei | 8.598.259 lei | 7.563.767 lei | 7.587.021 lei | 8.017.917 lei | 6.204.320 lei | 7.090.257 lei | 5.750.125 lei | 5.471.260 lei | 5.208.775 lei | 7.064.894 lei |
| Datorii | 4.049.633 lei | 440.142 lei | 589.918 lei | 366.192 lei | 897.913 lei | 690.657 lei | 757.788 lei | 183.166 lei | 533.798 lei | 1.052.114 lei | 2.104.373 lei |
| Capitaluri proprii | 5.071.890 lei | 8.119.797 lei | 6.928.107 lei | 7.160.090 lei | 7.115.624 lei | 5.506.839 lei | 6.280.737 lei | 5.541.996 lei | 4.937.462 lei | 4.156.661 lei | 4.960.521 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 8 | 8 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 7 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este KNOTT FRANE OSII SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, KNOTT FRANE OSII SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul KNOTT FRANE OSII SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Comuna Dobroești, județul Ilfov (Drumul FERMEI, nr. 4-6); numărul de înmatriculare e J|23|1324|2003, din 28.07.2003.
Ce cifră de afaceri a avut KNOTT FRANE OSII SRL în 2025?
9.077.468 lei, cu 2% peste 2024 (8.910.591 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 888.213 lei.
Câți salariați are KNOTT FRANE OSII SRL?
9 salariați în medie în 2025 (8 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre KNOTT FRANE OSII SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.