AGROMEC PERIAM SA

AGROMEC PERIAM SA: firmă în funcțiune din Sat Periam, Comuna Periam, Timiș, CUI 7323483. Cifră de afaceri 2025: 44.844.589 lei, 51 salariați. Date ONRC, MF, ANA

Registru

CUI
7323483
Denumire
AGROMEC PERIAM SA
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|35|488|1995
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
20.04.1995
Sediu
CALEA TIMIȘOAREI, nr. 36/A, Sat Periam, Comuna Periam, Timiș
Activități autorizate (CAEN)
  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
  • 0112 Cultivarea orezului · rev. 3
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 3
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
Arată toate (43)
  • 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
  • 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 3
  • 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
  • 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte · rev. 3
  • 0142 Creșterea altor bovine · rev. 3
  • 0148 Creșterea altor animale · rev. 3
  • 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 3
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor · rev. 3
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
  • 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă · rev. 3
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
  • 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
  • 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 3
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7500 Activități veterinare · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 44.844.589 lei (+38% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,6 mil. lei · 2025 44,8 mil. lei · maxim 2025 44,8 mil. lei · minim 2015 10,6 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 5,9 mil. lei · maxim 2025 5,9 mil. lei · minim 2015 1,3 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 38 · 2025 51 · maxim 2025 51 · minim 2015 38.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă44.844.589 lei32.486.357 lei25.917.410 lei31.076.887 lei25.558.460 lei20.446.731 lei21.972.531 lei20.543.731 lei14.565.233 lei13.509.174 lei10.603.303 lei
Venituri totale50.018.048 lei36.405.675 lei31.568.886 lei35.569.912 lei27.480.023 lei24.696.330 lei25.885.014 lei21.820.357 lei17.254.410 lei15.690.094 lei12.157.283 lei
Cheltuieli totale43.755.778 lei32.463.059 lei26.808.801 lei31.117.648 lei23.095.018 lei20.592.793 lei20.899.801 lei19.958.975 lei15.122.442 lei12.504.497 lei10.632.375 lei
Rezultat
Profit net5.922.385 lei3.774.259 lei4.499.047 lei4.129.658 lei4.287.826 lei3.705.441 lei4.456.073 lei1.748.334 lei2.084.880 lei3.114.231 lei1.289.834 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net5.922.385 lei3.774.259 lei4.499.047 lei4.129.658 lei4.287.826 lei3.705.441 lei4.456.073 lei1.748.334 lei2.084.880 lei3.114.231 lei1.289.834 lei
Bilanț
Active totale48.331.515 lei41.801.269 lei38.901.481 lei36.332.107 lei36.091.773 lei28.011.363 lei25.951.254 lei19.110.796 lei18.173.499 lei15.307.445 lei9.446.143 lei
Datorii5.469.313 lei4.861.452 lei5.735.923 lei7.071.848 lei11.554.920 lei7.762.335 lei7.247.020 lei5.569.738 lei6.380.976 lei5.599.802 lei2.379.643 lei
Capitaluri proprii42.862.202 lei36.939.817 lei33.165.558 lei28.666.511 lei24.536.853 lei20.249.028 lei18.704.234 lei13.541.058 lei11.792.523 lei9.707.643 lei7.066.500 lei
Oameni
Număr mediu de salariați5146414041444748494238

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este AGROMEC PERIAM SA activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, AGROMEC PERIAM SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul AGROMEC PERIAM SA?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Periam, Comuna Periam, județul Timiș (CALEA TIMIȘOAREI, nr. 36/A); numărul de înmatriculare e J|35|488|1995, din 20.04.1995.

Ce cifră de afaceri a avut AGROMEC PERIAM SA în 2025?

44.844.589 lei, cu 38% peste 2024 (32.486.357 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 5.922.385 lei.

Câți salariați are AGROMEC PERIAM SA?

51 salariați în medie în 2025 (46 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre AGROMEC PERIAM SA?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.