CHARCON SRL
CHARCON SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, CUI 7288289. Cifră de afaceri 2025: 81.747 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 7288289
- Denumire
- CHARCON SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|229|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.04.1995
- Sediu
- Str. Lespezi (Goranu), nr. 81, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 5119 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 1
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
Arată toate (13)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 81.747 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 126,4 mii lei · 2025 81,7 mii lei · maxim 2017 164,6 mii lei · minim 2025 81,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,2 mii lei · 2025 432 lei · maxim 2022 114,6 mii lei · minim 2016 −41,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2018 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 81.747 lei | 93.232 lei | 136.241 lei | 126.767 lei | 104.393 lei | 99.089 lei | 147.543 lei | 135.820 lei | 164.562 lei | 135.853 lei | 126.350 lei |
| Venituri totale | 135.900 lei | 186.232 lei | 143.604 lei | 317.918 lei | 159.393 lei | 99.089 lei | 150.323 lei | 144.681 lei | 164.782 lei | 135.860 lei | 126.352 lei |
| Cheltuieli totale | 134.273 lei | 150.754 lei | 182.600 lei | 200.093 lei | 154.495 lei | 123.642 lei | 159.794 lei | 182.055 lei | 195.481 lei | 175.877 lei | 119.325 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 432 lei | 33.616 lei | 0 lei | 114.646 lei | 3.304 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.161 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 40.359 lei | 0 lei | 0 lei | 25.532 lei | 10.947 lei | 38.820 lei | 32.340 lei | 41.375 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 432 lei | 33.616 lei | -40.359 lei | 114.646 lei | 3.304 lei | -25.532 lei | -10.947 lei | -38.820 lei | -32.340 lei | -41.375 lei | 2.161 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 39.541 lei | 36.143 lei | 53.821 lei | 53.406 lei | 65.243 lei | 75.761 lei | 85.411 lei | 73.887 lei | 79.195 lei | 73.666 lei | 77.604 lei |
| Datorii | 37.116 lei | 34.150 lei | 85.444 lei | 44.670 lei | 171.153 lei | 184.976 lei | 169.094 lei | 146.622 lei | 113.111 lei | 75.242 lei | 37.805 lei |
| Capitaluri proprii | 2.425 lei | 1.993 lei | -31.623 lei | 8.736 lei | -105.910 lei | -109.215 lei | -83.683 lei | -72.735 lei | -33.916 lei | -1.576 lei | 39.799 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CHARCON SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, CHARCON SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CHARCON SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea (Str. Lespezi (Goranu), nr. 81); numărul de înmatriculare e J|38|229|1995, din 14.04.1995.
Ce cifră de afaceri a avut CHARCON SRL în 2025?
81.747 lei, cu 12% sub 2024 (93.232 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 432 lei.
Câți salariați are CHARCON SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CHARCON SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.