URBIS SERV SRL — dosare în instanță
Numele URBIS SERV SRL apare în 23 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 23
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 06 august 2021
- Ultima activitate
- 31 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 11 din 23 dosare cu calitate cunoscută (48%)
Din registrul firmelor (CUI 7158440)
- CUI
- 7158440
- Denumire
- URBIS SERV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|10|247|1995
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.03.1995
- Sediu
- SPIRU HARET, nr. 6, et. 3, Municipiul Buzău, Buzău
- Activități autorizate (CAEN)
- 7511 Activități de administrație generală
- 9272 Alte activități recreative
- 9303 Activități de pompe funebre și similare
- 0112 Cultivarea legumelor, a specialităților horticole și a produselor de seră · rev. 1
- 1421 Extracția pietrișului și nisipului · rev. 1
- 7020 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 1
Arată toate (19)
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 30.869.496 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 23,9 mil. lei · 2025 30,9 mil. lei · maxim 2019 31,3 mil. lei · minim 2016 18 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 6,4 mil. lei · 2025 131,1 mii lei · maxim 2015 6,4 mil. lei · minim 2021 −1,7 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 256 · 2025 196 · maxim 2019 268 · minim 2025 196.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 30.869.496 lei | 30.154.895 lei | 26.133.905 lei | 27.229.447 lei | 19.349.373 lei | 25.663.590 lei | 31.284.622 lei | 24.812.585 lei | 20.038.627 lei | 17.951.241 lei | 23.867.737 lei |
| Venituri totale | 31.747.973 lei | 30.959.638 lei | 27.179.912 lei | 27.329.036 lei | 19.764.485 lei | 26.121.369 lei | 31.443.798 lei | 26.818.968 lei | 20.423.363 lei | 18.636.360 lei | 23.953.828 lei |
| Cheltuieli totale | 31.616.828 lei | 31.215.859 lei | 28.357.441 lei | 27.080.000 lei | 21.428.526 lei | 27.366.203 lei | 30.809.942 lei | 27.300.795 lei | 18.815.625 lei | 14.714.143 lei | 16.808.541 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 131.145 lei | 0 lei | 0 lei | 249.036 lei | 0 lei | 0 lei | 537.510 lei | 0 lei | 1.322.743 lei | 3.268.352 lei | 6.355.640 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 256.221 lei | 1.177.529 lei | 0 lei | 1.664.041 lei | 1.244.834 lei | 0 lei | 481.827 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 131.145 lei | -256.221 lei | -1.177.529 lei | 249.036 lei | -1.664.041 lei | -1.244.834 lei | 537.510 lei | -481.827 lei | 1.322.743 lei | 3.268.352 lei | 6.355.640 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 22.006.515 lei | 22.254.535 lei | 21.484.119 lei | 22.537.098 lei | 22.475.354 lei | 25.326.962 lei | 26.332.072 lei | 26.038.528 lei | 25.120.123 lei | 12.663.289 lei | 17.146.222 lei |
| Datorii | 2.566.122 lei | 2.945.287 lei | 2.039.116 lei | 1.908.196 lei | 2.084.505 lei | 3.256.410 lei | 3.016.686 lei | 3.260.652 lei | 1.715.682 lei | 1.943.836 lei | 5.279.352 lei |
| Capitaluri proprii | 19.440.393 lei | 19.309.248 lei | 19.445.003 lei | 20.628.902 lei | 20.390.849 lei | 22.070.552 lei | 23.315.386 lei | 22.777.876 lei | 23.272.167 lei | 10.719.453 lei | 11.511.101 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 196 | 201 | 199 | 198 | 208 | 263 | 268 | 253 | 237 | 246 | 256 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 3 județe
Concentrat: 61% din dosare sunt la Tribunalul Buzău (14). Restul de 9 sunt împărțite între 3 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Buzău | Buzău | Tribunal | 14 |
| Judecătoria Buzău | Buzău | Judecătorie | 5 |
| Curtea de Apel Ploiești | Prahova | Curte de apel | 3 |
| Judecătoria Focșani | Vrancea | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 11
- Intimat Pârât: 5
- Intimat: 4
- Apelant: 1
- Creditor: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 10
- Litigii cu profesioniștii: 6
- Civil: 5
- Litigii de muncă: 2
Stadii procesuale
- Fond: 16
- Apel: 4
- Recurs: 3
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 5
- 2024: 2
- 2025: 8
- 2026: 7
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 23 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 21950/231/2025 | Judecătoria Focșani | Civil | Fond | Intimat |
| 8756/200/2022 | Tribunalul Buzău | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 1369/114/2023 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 1905/114/2023 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 2764/114/2024 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 2723/200/2023 | Tribunalul Buzău | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
| 1294/114/2025 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 1434/114/2025 | Tribunalul Buzău | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 1482/114/2025 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 10580/200/2023 | Judecătoria Buzău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 100/200/2025 | Judecătoria Buzău | Civil | Fond | Pârât |
| 8396/200/2025 | Judecătoria Buzău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 2313/114/2026 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 1866/114/2025 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 2744/200/2023 | Tribunalul Buzău | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 2744/200/2023* | Tribunalul Buzău | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Pârât |
| 124/200/2026 | Judecătoria Buzău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
| 2904/200/2021 | Tribunalul Buzău | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 2142/114/2026 | Tribunalul Buzău | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 1370/114/2023 | Curtea de Apel Ploiești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Pârât |
| 13557/200/2018 | Curtea de Apel Ploiești | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Intimat |
| 1482/114/2025/a1 | Curtea de Apel Ploiești | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat Pârât |
| 16930/200/2026 | Judecătoria Buzău | Civil | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare URBIS SERV SRL?
URBIS SERV SRL apare în 23 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 31 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des URBIS SERV SRL?
Cel mai des la Tribunalul Buzău (14), Judecătoria Buzău (5) și Curtea de Apel Ploiești (3).
În ce calitate apare cel mai des URBIS SERV SRL?
Cel mai des ca pârât (11 din 23 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (10 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, intimat, apelant și creditor?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.