DANCOM BEST SRL
DANCOM BEST SRL: firmă în funcțiune din Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași, CUI 6856488. Cifră de afaceri 2025: 6.169.071 lei, 8 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6856488
- Denumire
- DANCOM BEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|3266|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.1994
- Sediu
- Prof. Petru Olteanu, nr. 384C, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
Arată toate (13)
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.169.071 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,1 mil. lei · 2025 6,2 mil. lei · maxim 2025 6,2 mil. lei · minim 2015 3,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 40,9 mii lei · 2025 675,9 mii lei · maxim 2025 675,9 mii lei · minim 2015 40,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 8 · maxim 2017 10 · minim 2020 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.169.071 lei | 5.797.318 lei | 4.801.602 lei | 5.592.892 lei | 5.075.782 lei | 3.741.255 lei | 4.089.617 lei | 3.962.005 lei | 3.318.804 lei | 3.738.580 lei | 3.057.241 lei |
| Venituri totale | 6.355.351 lei | 5.828.215 lei | 4.863.896 lei | 5.868.320 lei | 5.275.362 lei | 3.747.002 lei | 4.094.379 lei | 4.190.536 lei | 3.333.707 lei | 3.747.307 lei | 3.063.623 lei |
| Cheltuieli totale | 5.578.998 lei | 5.258.069 lei | 4.347.494 lei | 5.445.556 lei | 4.829.810 lei | 3.536.450 lei | 3.742.019 lei | 3.925.279 lei | 3.005.131 lei | 3.558.170 lei | 3.012.234 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 675.905 lei | 498.916 lei | 452.907 lei | 366.621 lei | 381.739 lei | 179.027 lei | 298.721 lei | 238.358 lei | 284.092 lei | 160.555 lei | 40.933 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 675.905 lei | 498.916 lei | 452.907 lei | 366.621 lei | 381.739 lei | 179.027 lei | 298.721 lei | 238.358 lei | 284.092 lei | 160.555 lei | 40.933 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.692.393 lei | 4.916.679 lei | 4.103.571 lei | 3.572.635 lei | 3.590.404 lei | 4.282.382 lei | 3.142.610 lei | 2.716.850 lei | 1.810.976 lei | 1.154.556 lei | 736.370 lei |
| Datorii | 1.574.829 lei | 1.374.179 lei | 1.040.828 lei | 1.069.827 lei | 1.454.217 lei | 2.527.934 lei | 1.567.389 lei | 1.440.349 lei | 772.834 lei | 700.706 lei | 443.075 lei |
| Capitaluri proprii | 4.117.564 lei | 3.441.660 lei | 2.942.743 lei | 2.502.808 lei | 2.136.187 lei | 1.754.448 lei | 1.575.221 lei | 1.276.501 lei | 1.038.142 lei | 453.850 lei | 293.295 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 | 9 | 10 | 9 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DANCOM BEST SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, DANCOM BEST SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DANCOM BEST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Tomești, Comuna Tomești, județul Iași (Prof. Petru Olteanu, nr. 384C); numărul de înmatriculare e J|22|3266|1994, din 22.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut DANCOM BEST SRL în 2025?
6.169.071 lei, cu 6% peste 2024 (5.797.318 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 675.905 lei.
Câți salariați are DANCOM BEST SRL?
8 salariați în medie în 2025 (8 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DANCOM BEST SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.