ALEX&CO SA — dosare în instanță
Numele ALEX&CO SA apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 02 mai 2022
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant — 1 din 4 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 6830461)
- CUI
- 6830461
- Denumire
- ALEX & CO SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|14|1089|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.12.1994
- Sediu
- nr. 34, Sat Chichiș, Comuna Chichiș, Covasna
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
Arată toate (45)
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 3100 Fabricarea de mobilă · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7740 Leasing cu bunuri intangibile (cu excepția lucrărilor care fac obiectul drepturilor de autor) · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 3
- 9630 Activități de pompe funebre și similare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.140.507 lei (-13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 15,8 mil. lei · 2025 17,1 mil. lei · maxim 2022 21 mil. lei · minim 2016 15,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 231,2 mii lei · 2025 389,2 mii lei · maxim 2022 2,3 mil. lei · minim 2023 75,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 174 · 2025 74 · maxim 2015 174 · minim 2025 74.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.140.507 lei | 19.620.864 lei | 19.750.740 lei | 20.964.036 lei | 19.474.967 lei | 16.559.519 lei | 16.756.048 lei | 17.289.070 lei | 16.942.918 lei | 15.610.215 lei | 15.773.075 lei |
| Venituri totale | 17.137.939 lei | 19.888.207 lei | 20.281.609 lei | 21.238.009 lei | 19.679.864 lei | 16.888.477 lei | 17.513.358 lei | 17.574.567 lei | 17.683.854 lei | 16.204.112 lei | 17.285.295 lei |
| Cheltuieli totale | 16.656.389 lei | 18.844.959 lei | 20.174.795 lei | 18.851.673 lei | 17.981.032 lei | 15.710.747 lei | 16.466.831 lei | 16.947.555 lei | 17.379.330 lei | 15.359.019 lei | 17.003.955 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 389.232 lei | 897.501 lei | 75.628 lei | 2.263.670 lei | 1.478.499 lei | 1.008.527 lei | 879.242 lei | 538.242 lei | 273.041 lei | 798.376 lei | 231.154 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 389.232 lei | 897.501 lei | 75.628 lei | 2.263.670 lei | 1.478.499 lei | 1.008.527 lei | 879.242 lei | 538.242 lei | 273.041 lei | 798.376 lei | 231.154 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.338.854 lei | 15.949.363 lei | 14.165.908 lei | 14.035.834 lei | 9.703.545 lei | 8.563.871 lei | 10.516.141 lei | 10.592.522 lei | 11.144.903 lei | 11.995.281 lei | 12.408.424 lei |
| Datorii | 7.463.229 lei | 9.521.287 lei | 8.489.116 lei | 7.736.050 lei | 2.996.589 lei | 2.704.246 lei | 3.667.514 lei | 3.998.661 lei | 4.744.380 lei | 4.735.137 lei | 4.677.936 lei |
| Capitaluri proprii | 5.842.762 lei | 6.306.161 lei | 5.427.321 lei | 6.165.697 lei | 6.519.307 lei | 5.576.586 lei | 6.408.349 lei | 5.887.509 lei | 5.349.266 lei | 5.857.276 lei | 5.975.362 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 74 | 83 | 87 | 94 | 104 | 101 | 114 | 138 | 143 | 144 | 174 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant: 1
- Apelant Petent: 1
- Pârât: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3264/305/2025 | Tribunalul Covasna | Civil | Apel | Apelant |
| 11370/3/2022 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 34891/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent |
| 25388/212/2025 | Tribunalul Constanța | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ALEX&CO SA?
ALEX&CO SA apare în 4 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ALEX&CO SA?
Cel mai des la Tribunalul București (1), Tribunalul Covasna (1) și Tribunalul Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des ALEX&CO SA?
Cel mai des ca apelant (1 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, petent și pârât?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.