ALPHA METAL SA — dosare în instanță
Numele ALPHA METAL SA apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 01 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 11 septembrie 2013
- Ultima activitate
- 01 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 6812864)
- CUI
- 6812864
- Denumire
- ALPHA METAL SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|40|27290|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.12.1994
- Sediu
- Str. JEAN MONET, nr. 54, ap. 4, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3523 Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
Arată toate (7)
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 16.331.515 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 22,5 mil. lei · 2025 16,3 mil. lei · maxim 2021 24,8 mil. lei · minim 2023 15,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 813,9 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2018 2,9 mil. lei · minim 2015 813,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 3 · maxim 2015 5 · minim 2022 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 16.331.515 lei | 18.651.007 lei | 15.367.155 lei | 16.713.529 lei | 24.769.923 lei | 17.269.759 lei | 23.856.018 lei | 22.348.953 lei | 19.406.561 lei | 20.156.007 lei | 22.464.360 lei |
| Venituri totale | 17.040.228 lei | 19.333.395 lei | 16.320.902 lei | 17.187.563 lei | 24.821.352 lei | 17.286.943 lei | 24.648.477 lei | 22.428.879 lei | 19.406.585 lei | 20.168.104 lei | 22.502.552 lei |
| Cheltuieli totale | 15.590.668 lei | 17.762.760 lei | 14.793.502 lei | 13.613.411 lei | 22.745.160 lei | 14.562.688 lei | 21.697.821 lei | 19.565.328 lei | 16.949.458 lei | 18.971.059 lei | 21.688.609 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.222.859 lei | 1.319.248 lei | 1.286.145 lei | 2.734.511 lei | 1.770.576 lei | 2.318.385 lei | 2.478.551 lei | 2.863.551 lei | 2.457.127 lei | 1.197.045 lei | 813.943 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.222.859 lei | 1.319.248 lei | 1.286.145 lei | 2.734.511 lei | 1.770.576 lei | 2.318.385 lei | 2.478.551 lei | 2.863.551 lei | 2.457.127 lei | 1.197.045 lei | 813.943 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 22.635.851 lei | 28.670.969 lei | 26.927.781 lei | 36.426.553 lei | 34.115.672 lei | 32.317.667 lei | 33.331.325 lei | 34.552.234 lei | 30.392.236 lei | 33.171.385 lei | 31.540.981 lei |
| Datorii | 1.009.343 lei | 1.443.847 lei | 1.019.908 lei | 1.014.820 lei | 1.438.450 lei | 1.411.022 lei | 2.264.513 lei | 5.963.973 lei | 4.667.525 lei | 9.903.802 lei | 9.470.442 lei |
| Capitaluri proprii | 21.626.508 lei | 27.227.122 lei | 25.907.873 lei | 35.411.733 lei | 32.677.222 lei | 30.906.645 lei | 31.066.812 lei | 28.588.261 lei | 25.724.711 lei | 23.267.583 lei | 22.070.539 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2013: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2712/113/2013 | Tribunalul Brăila | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ALPHA METAL SA?
ALPHA METAL SA apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 01 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ALPHA METAL SA?
Cel mai des ca creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.