REMAT SĂLAJ SA — dosare în instanță

Numele REMAT SĂLAJ SA apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
28 septembrie 2026
Ultima activitate
06 octombrie 2026
Rol dominant
Parte vătămată — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 678268)

CUI
678268
Denumire
REMAT SALAJ SA
Formă juridică
societate pe acțiuni
Număr de înmatriculare
J|31|34|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
11.03.1991
Sediu
Str. MACESILOR, nr. 3, Municipiul Zalău, Sălaj
Activități autorizate (CAEN)
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
  • 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
Arată toate (11)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 15.513.170 lei (-15% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 9,9 mil. lei · 2025 15,5 mil. lei · maxim 2021 21,4 mil. lei · minim 2016 9,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 167 mii lei · 2025 −374,7 mii lei · maxim 2021 3,2 mil. lei · minim 2025 −374,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 31 · 2025 28 · maxim 2015 31 · minim 2020 26.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă15.513.170 lei18.233.677 lei15.117.568 lei19.329.334 lei21.356.666 lei12.329.862 lei14.836.059 lei14.723.602 lei12.683.300 lei9.891.878 lei9.916.241 lei
Venituri totale15.529.034 lei18.246.540 lei15.127.017 lei19.342.949 lei21.528.026 lei12.484.488 lei14.845.778 lei14.748.035 lei12.865.144 lei9.962.389 lei10.276.151 lei
Cheltuieli totale15.903.752 lei18.474.523 lei15.064.657 lei18.192.520 lei17.815.723 lei11.676.855 lei14.372.153 lei13.236.759 lei11.012.803 lei8.795.706 lei10.054.290 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei36.187 lei973.638 lei3.188.301 lei689.041 lei390.339 lei1.265.138 lei1.526.635 lei948.867 lei166.960 lei
Pierdere netă374.718 lei227.983 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-374.718 lei-227.983 lei36.187 lei973.638 lei3.188.301 lei689.041 lei390.339 lei1.265.138 lei1.526.635 lei948.867 lei166.960 lei
Bilanț
Active totale31.456.285 lei31.919.069 lei32.251.009 lei32.662.827 lei30.976.792 lei27.763.140 lei26.860.485 lei26.661.945 lei25.658.422 lei23.767.927 lei22.677.067 lei
Datorii857.887 lei945.953 lei1.049.911 lei1.497.915 lei785.518 lei760.166 lei546.553 lei738.352 lei999.967 lei636.106 lei494.113 lei
Capitaluri proprii30.598.398 lei30.973.116 lei31.201.098 lei31.164.912 lei30.191.274 lei27.002.974 lei26.313.932 lei25.923.593 lei24.658.455 lei23.131.821 lei22.182.954 lei
Oameni
Număr mediu de salariați2829282828263029302831

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Parte vătămată: 1

Categorii de dosare

  • Penal: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
4152/255/2026Judecătoria MarghitaPenalFondParte vătămată

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare REMAT SĂLAJ SA?

REMAT SĂLAJ SA apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des REMAT SĂLAJ SA?

Cel mai des ca parte vătămată (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă parte vătămată?

Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.