CARALUX PROD SRL — dosare în instanță
Numele CARALUX PROD SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 17 februarie 2025
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Creditor — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 6769322)
- CUI
- 6769322
- Denumire
- CARALUX PROD SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|25596|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.12.1994
- Sediu
- Str. PECHEA, nr. 6-6A, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2319 Fabricarea de sticlărie tehnică · rev. 2
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
Arată toate (64)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
- 2313 Fabricarea articolelor din sticlă · rev. 3
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2611 Fabricarea componentelor electronice · rev. 3
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module) · rev. 3
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice · rev. 3
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații · rev. 3
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 3
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității · rev. 3
- 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii · rev. 3
- 2731 Fabricarea de cabluri cu fibră optică · rev. 3
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice · rev. 3
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice · rev. 3
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat · rev. 3
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3516 Depozitarea energiei electrice · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.442.820 lei (-47% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,2 mil. lei · 2025 3,4 mil. lei · maxim 2024 6,5 mil. lei · minim 2020 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 379,2 mii lei · 2025 −917,9 mii lei · maxim 2022 665,8 mii lei · minim 2025 −917,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 14 · maxim 2015 19 · minim 2021 14.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.442.820 lei | 6.479.551 lei | 4.988.711 lei | 4.584.862 lei | 3.084.161 lei | 1.483.704 lei | 3.442.935 lei | 3.002.125 lei | 2.605.239 lei | 3.857.990 lei | 3.178.817 lei |
| Venituri totale | 3.630.007 lei | 6.458.979 lei | 5.012.985 lei | 4.618.177 lei | 3.089.011 lei | 1.531.246 lei | 3.508.108 lei | 3.007.150 lei | 2.576.979 lei | 3.773.255 lei | 3.202.021 lei |
| Cheltuieli totale | 4.547.927 lei | 6.398.140 lei | 4.694.559 lei | 3.907.321 lei | 2.886.726 lei | 2.062.523 lei | 3.018.055 lei | 2.543.195 lei | 2.498.394 lei | 3.178.201 lei | 2.726.412 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 45.044 lei | 267.349 lei | 665.752 lei | 177.345 lei | 0 lei | 456.865 lei | 377.874 lei | 64.036 lei | 497.718 lei | 379.163 lei |
| Pierdere netă | 917.920 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 546.000 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -917.920 lei | 45.044 lei | 267.349 lei | 665.752 lei | 177.345 lei | -546.000 lei | 456.865 lei | 377.874 lei | 64.036 lei | 497.718 lei | 379.163 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.979.513 lei | 4.736.305 lei | 5.204.562 lei | 4.560.089 lei | 4.019.373 lei | 3.675.010 lei | 4.031.975 lei | 4.128.930 lei | 3.130.946 lei | 3.216.237 lei | 3.294.469 lei |
| Datorii | 3.719.708 lei | 3.558.590 lei | 2.961.443 lei | 2.584.319 lei | 1.882.341 lei | 1.715.324 lei | 1.526.289 lei | 2.080.109 lei | 1.459.999 lei | 1.591.465 lei | 803.707 lei |
| Capitaluri proprii | 259.796 lei | 1.177.715 lei | 2.243.119 lei | 1.975.770 lei | 2.137.032 lei | 1.959.686 lei | 2.505.686 lei | 2.048.821 lei | 1.670.947 lei | 1.624.763 lei | 2.490.753 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 14 | 14 | 15 | 14 | 14 | 15 | 15 | 17 | 17 | 18 | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 15546/3/2017/a12 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CARALUX PROD SRL?
CARALUX PROD SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des CARALUX PROD SRL?
Cel mai des ca intimat creditor (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 octombrie 2026.