BENZO SRL
BENZO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, CUI 6754500. Cifră de afaceri 2025: 3.634.710 lei, 6 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6754500
- Denumire
- BENZO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|19|1358|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.1994
- Sediu
- Zorilor, nr. 16, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
- Activități autorizate (CAEN)
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
Arată toate (8)
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2019–2025 · 6 bilanțuri
Financiar · 2019–2025 · 6 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.634.710 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 1,7 mil. lei · 2025 3,6 mil. lei · maxim 2025 3,6 mil. lei · minim 2019 1,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2019 287,5 mii lei · 2025 367,6 mii lei · maxim 2021 866,4 mii lei · minim 2022 267,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2019 8 · 2025 6 · maxim 2019 8 · minim 2021 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.634.710 lei | 3.382.523 lei | 2.862.334 lei | 2.447.971 lei | 1.944.400 lei | fără bilanț | 1.712.766 lei |
| Venituri totale | 3.773.200 lei | 3.430.425 lei | 3.030.752 lei | 2.540.129 lei | 1.975.750 lei | fără bilanț | 1.762.985 lei |
| Cheltuieli totale | 3.342.624 lei | 3.114.513 lei | 2.590.774 lei | 2.252.365 lei | 1.091.771 lei | fără bilanț | 1.457.829 lei |
| Rezultat | |||||||
| Profit net | 367.586 lei | 276.174 lei | 418.743 lei | 267.257 lei | 866.378 lei | fără bilanț | 287.527 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei |
| Rezultat net | 367.586 lei | 276.174 lei | 418.743 lei | 267.257 lei | 866.378 lei | fără bilanț | 287.527 lei |
| Bilanț | |||||||
| Active totale | 2.005.819 lei | 2.384.952 lei | 2.266.323 lei | 1.600.534 lei | 2.115.896 lei | fără bilanț | 1.558.066 lei |
| Datorii | 589.412 lei | 736.135 lei | 594.369 lei | 162.106 lei | 144.124 lei | fără bilanț | 65.609 lei |
| Capitaluri proprii | 1.416.407 lei | 1.648.817 lei | 1.671.954 lei | 1.438.428 lei | 1.971.772 lei | fără bilanț | 1.492.457 lei |
| Oameni | |||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 7 | 7 | 6 | 6 | fără bilanț | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BENZO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BENZO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BENZO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Miercurea Ciuc, județul Harghita (Zorilor, nr. 16); numărul de înmatriculare e J|19|1358|1994, din 22.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut BENZO SRL în 2025?
3.634.710 lei, cu 7% peste 2024 (3.382.523 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 367.586 lei.
Câți salariați are BENZO SRL?
6 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BENZO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.