GLENCORA PRODCOM SRL
GLENCORA PRODCOM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Gherla, Cluj, CUI 6702284. Cifră de afaceri 2024: 2.200.353 lei, 22 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6702284
- Denumire
- GLENCORA PRODCOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|4456|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.1994
- Sediu
- George Coșbuc, nr. 9B, Municipiul Gherla, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar · rev. 3
Arată toate (16)
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 2.200.353 lei (-13% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2024 2,2 mil. lei · maxim 2022 2,9 mil. lei · minim 2016 1,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 102,7 mii lei · 2024 3,4 mii lei · maxim 2022 1,1 mil. lei · minim 2016 −21,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2024 22 · maxim 2018 26 · minim 2015 20.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.200.353 lei | 2.541.876 lei | 2.861.809 lei | 2.503.214 lei | 2.066.748 lei | 2.130.059 lei | 1.867.306 lei | 1.611.440 lei | 1.302.634 lei | 1.413.029 lei |
| Venituri totale | 2.466.232 lei | 2.821.308 lei | 4.278.169 lei | 2.707.270 lei | 2.251.083 lei | 2.352.014 lei | 2.052.324 lei | 1.804.701 lei | 1.495.929 lei | 1.637.356 lei |
| Cheltuieli totale | 2.462.191 lei | 2.781.963 lei | 3.110.585 lei | 2.170.813 lei | 2.032.350 lei | 2.089.948 lei | 1.845.822 lei | 1.656.763 lei | 1.517.242 lei | 1.518.776 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 3.394 lei | 21.117 lei | 1.131.088 lei | 510.016 lei | 195.194 lei | 236.235 lei | 173.232 lei | 126.368 lei | 0 lei | 102.662 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 21.313 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 3.394 lei | 21.117 lei | 1.131.088 lei | 510.016 lei | 195.194 lei | 236.235 lei | 173.232 lei | 126.368 lei | -21.313 lei | 102.662 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 1.274.956 lei | 1.330.221 lei | 1.707.350 lei | 1.472.296 lei | 1.252.239 lei | 1.214.192 lei | 1.127.160 lei | 1.059.838 lei | 1.144.567 lei | 1.192.959 lei |
| Datorii | 124.587 lei | 156.071 lei | 230.743 lei | 206.506 lei | 362.259 lei | 186.247 lei | 283.385 lei | 258.768 lei | 512.802 lei | 539.882 lei |
| Capitaluri proprii | 1.150.369 lei | 1.174.150 lei | 1.476.607 lei | 1.265.790 lei | 889.980 lei | 1.027.945 lei | 843.775 lei | 801.070 lei | 631.765 lei | 653.077 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 22 | 25 | 25 | 24 | 24 | 20 | 26 | 21 | 20 | 20 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GLENCORA PRODCOM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GLENCORA PRODCOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GLENCORA PRODCOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Gherla, județul Cluj (George Coșbuc, nr. 9B); numărul de înmatriculare e J|12|4456|1994, din 22.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut GLENCORA PRODCOM SRL în 2024?
2.200.353 lei, cu 13% sub 2023 (2.541.876 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 3.394 lei.
Câți salariați are GLENCORA PRODCOM SRL?
22 salariați în medie în 2024 (25 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GLENCORA PRODCOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.