CHIMIREX CO SRL
CHIMIREX CO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, CUI 6680208. Cifră de afaceri 2025: 1.346.322 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6680208
- Denumire
- CHIMIREX CO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|4744|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.12.1994
- Sediu
- Str. REGELE FERDINAND, nr. 14, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (20)
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.346.322 lei (+8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1 mil. lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2016 1,5 mil. lei · minim 2020 727,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 47,9 mii lei · 2025 236,2 mii lei · maxim 2023 710,6 mii lei · minim 2015 47,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2025 3 · maxim 2015 20 · minim 2020 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.346.322 lei | 1.243.838 lei | 1.367.572 lei | 1.130.756 lei | 911.102 lei | 727.151 lei | 848.092 lei | 1.376.707 lei | 1.236.217 lei | 1.459.339 lei | 1.037.919 lei |
| Venituri totale | 1.470.356 lei | 1.326.891 lei | 1.491.958 lei | 1.296.710 lei | 963.692 lei | 818.232 lei | 882.256 lei | 1.392.503 lei | 1.280.190 lei | 1.496.364 lei | 1.060.461 lei |
| Cheltuieli totale | 1.193.845 lei | 796.521 lei | 768.700 lei | 648.066 lei | 595.920 lei | 535.616 lei | 600.271 lei | 1.041.247 lei | 1.002.247 lei | 1.049.872 lei | 1.004.991 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 236.203 lei | 497.291 lei | 710.581 lei | 638.450 lei | 361.687 lei | 277.701 lei | 273.143 lei | 337.330 lei | 218.596 lei | 379.583 lei | 47.879 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 236.203 lei | 497.291 lei | 710.581 lei | 638.450 lei | 361.687 lei | 277.701 lei | 273.143 lei | 337.330 lei | 218.596 lei | 379.583 lei | 47.879 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.966.970 lei | 3.085.182 lei | 3.081.235 lei | 2.786.449 lei | 2.139.350 lei | 2.124.933 lei | 2.010.499 lei | 2.355.797 lei | 2.473.424 lei | 2.401.260 lei | 2.102.103 lei |
| Datorii | 2.599.477 lei | 2.400.014 lei | 1.908.288 lei | 1.960.122 lei | 604.467 lei | 862.663 lei | 1.087.663 lei | 1.706.103 lei | 2.173.569 lei | 2.320.000 lei | 2.400.407 lei |
| Capitaluri proprii | 367.493 lei | 685.168 lei | 1.172.947 lei | 826.327 lei | 1.497.121 lei | 1.135.434 lei | 922.836 lei | 649.694 lei | 299.855 lei | 81.260 lei | -298.304 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 12 | 12 | — | 20 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CHIMIREX CO SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CHIMIREX CO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CHIMIREX CO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj (Str. REGELE FERDINAND, nr. 14); numărul de înmatriculare e J|12|4744|1994, din 27.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut CHIMIREX CO SRL în 2025?
1.346.322 lei, cu 8% peste 2024 (1.243.838 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 236.203 lei.
Câți salariați are CHIMIREX CO SRL?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CHIMIREX CO SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.