DROPIMEX SRL
DROPIMEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Cosâmbești, Comuna Cosâmbești, Ialomița, CUI 6671960. Cifră de afaceri 2025: 7.309.330 lei, 10 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 6671960
- Denumire
- DROPIMEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|21|1072|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.12.1994
- Sediu
- Slobozia - Tandarei, nr. 154, Sat Cosâmbești, Comuna Cosâmbești, Ialomița
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0114 Cultivarea trestiei de zahăr · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
Arată toate (16)
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.309.330 lei (+48% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,6 mil. lei · 2025 7,3 mil. lei · maxim 2022 9,6 mil. lei · minim 2020 2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 468,4 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2022 4,5 mil. lei · minim 2020 70,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 10 · maxim 2019 13 · minim 2015 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.309.330 lei | 4.948.078 lei | 5.285.860 lei | 9.555.107 lei | 4.661.137 lei | 1.985.496 lei | 2.827.052 lei | 3.773.173 lei | 2.744.343 lei | 3.181.426 lei | 3.586.795 lei |
| Venituri totale | 8.278.817 lei | 8.019.781 lei | 6.973.234 lei | 10.811.384 lei | 5.390.099 lei | 3.522.246 lei | 4.812.531 lei | 4.714.671 lei | 3.670.519 lei | 4.016.682 lei | 4.605.242 lei |
| Cheltuieli totale | 7.004.047 lei | 7.464.967 lei | 6.822.741 lei | 5.859.129 lei | 3.902.209 lei | 3.431.287 lei | 3.855.982 lei | 3.011.091 lei | 2.718.730 lei | 3.148.409 lei | 4.056.911 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.105.556 lei | 537.952 lei | 122.558 lei | 4.466.015 lei | 1.439.935 lei | 70.653 lei | 928.376 lei | 1.665.722 lei | 809.123 lei | 868.273 lei | 468.424 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.105.556 lei | 537.952 lei | 122.558 lei | 4.466.015 lei | 1.439.935 lei | 70.653 lei | 928.376 lei | 1.665.722 lei | 809.123 lei | 868.273 lei | 468.424 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 31.167.776 lei | 32.769.163 lei | 22.120.527 lei | 17.821.549 lei | 15.893.653 lei | 14.504.248 lei | 14.270.674 lei | 11.987.312 lei | 7.136.088 lei | 6.415.594 lei | 6.087.469 lei |
| Datorii | 13.495.688 lei | 15.619.186 lei | 12.765.905 lei | 8.022.093 lei | 8.793.901 lei | 8.626.540 lei | 8.218.843 lei | 6.450.698 lei | 3.001.923 lei | 2.665.112 lei | 2.548.619 lei |
| Capitaluri proprii | 17.672.088 lei | 17.149.977 lei | 9.354.622 lei | 9.799.456 lei | 7.099.752 lei | 5.877.708 lei | 6.051.831 lei | 5.536.614 lei | 4.134.165 lei | 3.750.482 lei | 3.538.850 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 10 | 12 | 13 | 13 | 9 | 13 | 12 | 9 | 10 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DROPIMEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, DROPIMEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DROPIMEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Cosâmbești, Comuna Cosâmbești, județul Ialomița (Slobozia - Tandarei, nr. 154); numărul de înmatriculare e J|21|1072|1994, din 27.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut DROPIMEX SRL în 2025?
7.309.330 lei, cu 48% peste 2024 (4.948.078 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.105.556 lei.
Câți salariați are DROPIMEX SRL?
10 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DROPIMEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.