DANA COR IMPEX SRL — dosare în instanță
Numele DANA COR IMPEX SRL apare în 27 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 27 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 27
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 08 februarie 2017
- Ultima activitate
- 27 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 15 din 27 dosare cu calitate cunoscută (56%)
Din registrul firmelor (CUI 6636962)
- CUI
- 6636962
- Denumire
- DANA COR IMPEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|24841|1994
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 17.12.1994
- Sediu
- Str. CENTURII, nr. 5, bl. 112, sc. 2, et. 7, ap. 75, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 2
- 2313 Fabricarea articolelor din sticlă · rev. 2
- 2319 Fabricarea de sticlărie tehnică · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
Arată toate (26)
- 2571 Fabricarea produselor de tăiat · rev. 2
- 2572 Fabricarea articolelor de feronerie · rev. 2
- 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2023 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2022.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 25.122.005 lei (-7% față de 2022).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4 mil. lei · 2023 25,1 mil. lei · maxim 2022 27,1 mil. lei · minim 2015 4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 94,5 mii lei · 2023 2,3 mil. lei · maxim 2022 2,7 mil. lei · minim 2015 94,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 21 · 2023 29 · maxim 2021 35 · minim 2015 21.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 25.122.005 lei | 27.105.275 lei | 26.168.695 lei | 18.986.915 lei | 12.215.339 lei | 6.949.623 lei | 7.571.422 lei | 4.895.430 lei | 3.983.071 lei |
| Venituri totale | 24.367.123 lei | 30.639.884 lei | 32.618.399 lei | 19.000.885 lei | 11.994.886 lei | 6.811.037 lei | 7.825.806 lei | 5.208.327 lei | 4.272.434 lei |
| Cheltuieli totale | 21.523.144 lei | 27.388.836 lei | 31.282.863 lei | 17.948.353 lei | 10.868.988 lei | 6.433.578 lei | 7.600.934 lei | 5.028.574 lei | 4.104.220 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 2.329.058 lei | 2.667.818 lei | 1.106.757 lei | 846.550 lei | 916.004 lei | 203.142 lei | 112.698 lei | 95.917 lei | 94.504 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.329.058 lei | 2.667.818 lei | 1.106.757 lei | 846.550 lei | 916.004 lei | 203.142 lei | 112.698 lei | 95.917 lei | 94.504 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 25.345.199 lei | 27.956.672 lei | 26.880.520 lei | 13.642.306 lei | 9.365.893 lei | 6.422.308 lei | 4.475.152 lei | 4.421.794 lei | 3.912.194 lei |
| Datorii | 18.211.611 lei | 20.123.549 lei | 20.279.669 lei | 9.665.723 lei | 6.745.291 lei | 5.105.971 lei | 3.051.198 lei | 2.562.873 lei | 2.228.556 lei |
| Capitaluri proprii | 3.693.632 lei | 4.203.575 lei | 3.523.757 lei | 2.094.633 lei | 1.248.083 lei | 419.751 lei | 298.013 lei | 1.336.249 lei | 1.280.332 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 29 | 33 | 35 | 27 | 27 | 22 | 22 | 22 | 21 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 7 instanțe în 3 județe
Cele mai multe la Tribunalul București (13 · 48%). Primele 3 instanțe adună 81%; celelalte 4 instanțe au între 1 și 2 dosare.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul București | București | Tribunal | 13 |
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 7 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 2 |
| Judecătoria Sectorului 6 | București | Judecătorie | 2 |
| Judecătoria Sectorului 1 | București | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Sectorului 3 | București | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Prahova | Prahova | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 15
- Debitor: 5
- Intimat: 3
- Pârât: 2
- Intimat Reclamant: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 21
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Asigurări sociale: 1
Stadii procesuale
- Fond: 24
- Apel: 3
Dosare pe ani
- 2017: 1
- 2021: 1
- 2022: 3
- 2023: 7
- 2024: 11
- 2025: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 27 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 17598/3/2024/a29 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022/a4 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022/a9 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022/a17 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022/a20 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022/a18 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1887/99/2022/a19 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 17598/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 26135/301/2023 | Judecatoria SECTORUL 3 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 768/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 3196/303/2024 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 42057/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 14548/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 17598/3/2024/a28 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 16054/3/2023 | Curtea de Apel București | Asigurări sociale | Apel | Intimat Reclamant |
| 11890/3/2024/a4 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 11890/3/2024 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 788/105/2017 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 34184/299/2022 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 17598/3/2024/a22 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 17598/3/2024/a16 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11890/3/2024/a5 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 17598/3/2024/a19 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 17598/3/2024/a12 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Intimat |
| 11890/3/2024/a3 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 11890/3/2024/a1 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DANA COR IMPEX SRL?
DANA COR IMPEX SRL apare în 27 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 27 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DANA COR IMPEX SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (13), Tribunalul Iași (7) și Curtea de Apel București (2).
În ce calitate apare cel mai des DANA COR IMPEX SRL?
Cel mai des ca creditor (15 din 27 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (21 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, debitor, intimat, pârât, reclamant și petent?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 02 noiembrie 2026.