CHEMOTRADE SRL
CHEMOTRADE SRL: firmă în funcțiune din Sat Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, Mureș, CUI 6626438. Cifră de afaceri 2025: 1.765.070 lei, 5 salariaț
Registru
- CUI
- 6626438
- Denumire
- CHEMOTRADE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|1365|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.12.1994
- Sediu
- Str. RATUL MORII, nr. 1343/A, Sat Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
Arată toate (7)
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.765.070 lei (+0% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2023 2,2 mil. lei · minim 2015 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 248,8 mii lei · 2025 186,3 mii lei · maxim 2023 546,4 mii lei · minim 2017 82,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 5 · maxim 2017 8 · minim 2025 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.765.070 lei | 1.757.436 lei | 2.153.260 lei | 1.889.960 lei | 2.043.819 lei | 1.779.060 lei | 1.635.823 lei | 1.576.530 lei | 1.525.532 lei | 1.540.088 lei | 1.488.138 lei |
| Venituri totale | 1.811.843 lei | 1.817.217 lei | 2.165.886 lei | 1.995.731 lei | 2.063.876 lei | 1.818.846 lei | 1.647.823 lei | 1.600.074 lei | 1.529.809 lei | 1.544.869 lei | 1.513.090 lei |
| Cheltuieli totale | 1.585.780 lei | 1.442.284 lei | 1.597.983 lei | 1.574.272 lei | 1.500.304 lei | 1.419.518 lei | 1.414.198 lei | 1.358.456 lei | 1.432.501 lei | 1.262.997 lei | 1.220.163 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 186.328 lei | 322.127 lei | 546.358 lei | 406.201 lei | 543.134 lei | 382.649 lei | 217.147 lei | 225.618 lei | 82.542 lei | 240.383 lei | 248.812 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 186.328 lei | 322.127 lei | 546.358 lei | 406.201 lei | 543.134 lei | 382.649 lei | 217.147 lei | 225.618 lei | 82.542 lei | 240.383 lei | 248.812 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.276.863 lei | 2.434.167 lei | 2.459.804 lei | 2.157.996 lei | 2.326.087 lei | 1.645.356 lei | 2.167.540 lei | 2.223.119 lei | 2.192.958 lei | 2.250.396 lei | 2.014.261 lei |
| Datorii | 1.610.581 lei | 1.632.086 lei | 1.433.492 lei | 1.271.841 lei | 1.302.999 lei | 565.606 lei | 1.244.821 lei | 1.517.547 lei | 1.141.268 lei | 538.653 lei | 155.659 lei |
| Capitaluri proprii | 666.282 lei | 802.081 lei | 1.026.312 lei | 886.155 lei | 1.023.088 lei | 1.079.750 lei | 922.719 lei | 705.572 lei | 1.051.690 lei | 1.711.743 lei | 1.858.602 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 6 | 6 | 8 | 6 | 7 | 7 | 7 | 8 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- CHEMOTRADE SRL — 2 dosare
Întrebări frecvente
Este CHEMOTRADE SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CHEMOTRADE SRL figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul CHEMOTRADE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Sîngeorgiu de Mureș, Comuna Sîngeorgiu de Mureș, județul Mureș (Str. RATUL MORII, nr. 1343/A); numărul de înmatriculare e J|26|1365|1994, din 15.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut CHEMOTRADE SRL în 2025?
1.765.070 lei, cu 0% peste 2024 (1.757.436 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 186.328 lei.
Câți salariați are CHEMOTRADE SRL?
5 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CHEMOTRADE SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.