VANTANIS COM IFN SRL — dosare în instanță
Numele VANTANIS COM IFN SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 12 septembrie 2024
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Parte civilă — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 6590458)
- CUI
- 6590458
- Denumire
- VANTANIS COM IFN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|3249|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.11.1994
- Sediu
- Cart. LĂPUȘ-ARGEȘ, bl. 10, sc. 1, ap. 8, Municipiul Craiova, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 6492 Alte activități de creditare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 277.080 lei (+28% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 136,3 mii lei · 2025 277,1 mii lei · maxim 2025 277,1 mii lei · minim 2017 97,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −24,6 mii lei · 2025 2 mii lei · maxim 2020 25,4 mii lei · minim 2017 −45,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 4 · 2025 3 · maxim 2016 4 · minim 2018 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 277.080 lei | 217.082 lei | 257.597 lei | 209.048 lei | 171.662 lei | 169.293 lei | 139.700 lei | 118.519 lei | 97.387 lei | 115.918 lei | 136.345 lei |
| Venituri totale | 277.080 lei | 237.340 lei | 257.597 lei | 209.048 lei | 171.662 lei | 181.299 lei | 139.700 lei | 118.519 lei | 97.387 lei | 115.918 lei | 136.395 lei |
| Cheltuieli totale | 272.326 lei | 229.325 lei | 263.172 lei | 212.399 lei | 172.551 lei | 154.326 lei | 132.040 lei | 147.951 lei | 141.770 lei | 130.412 lei | 156.935 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.984 lei | 5.842 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 25.408 lei | 6.263 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 8.151 lei | 5.441 lei | 2.606 lei | 0 lei | 0 lei | 30.617 lei | 45.357 lei | 15.653 lei | 24.632 lei |
| Rezultat net | 1.984 lei | 5.842 lei | -8.151 lei | -5.441 lei | -2.606 lei | 25.408 lei | 6.263 lei | -30.617 lei | -45.357 lei | -15.653 lei | -24.632 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 426.526 lei | 399.056 lei | 392.570 lei | 367.197 lei | 338.437 lei | 326.826 lei | 400.689 lei | 357.282 lei | 354.620 lei | 382.445 lei | 390.890 lei |
| Datorii | 230.009 lei | 204.524 lei | 203.880 lei | 170.356 lei | 136.155 lei | 121.938 lei | 221.209 lei | 184.065 lei | 150.786 lei | 133.454 lei | 126.046 lei |
| Capitaluri proprii | 196.517 lei | 194.532 lei | 188.690 lei | 196.841 lei | 202.282 lei | 204.888 lei | 179.480 lei | 173.217 lei | 203.834 lei | 248.991 lei | 264.844 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Parte civilă: 2
Categorii de dosare
- Penal: 2
Stadii procesuale
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 10787/215/2024/a3 | Curtea de Apel Craiova | Penal | Apel | Parte civilă |
| 10787/215/2024 | Curtea de Apel Craiova | Penal | Apel | Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VANTANIS COM IFN SRL?
VANTANIS COM IFN SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des VANTANIS COM IFN SRL?
Cel mai des ca parte civilă (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă parte civilă?
Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.