TAYLOR COM SRL
TAYLOR COM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Reșița, Caraș-Severin, CUI 6589631. Cifră de afaceri 2025: 282.008 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 6589631
- Denumire
- TAYLOR COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|1018|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.12.1994
- Sediu
- B-dul REVOLUTIA DIN DECEMBRIE, bl. 15, et. PART., ap. 5, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
Arată toate (7)
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 282.008 lei (-17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 181,6 mii lei · 2025 282 mii lei · maxim 2024 341,1 mii lei · minim 2015 181,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −6,1 mii lei · 2025 −13,3 mii lei · maxim 2022 28,8 mii lei · minim 2025 −13,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 3 · 2025 2 · maxim 2018 4 · minim 2021 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 282.008 lei | 341.055 lei | 318.885 lei | 317.591 lei | 303.791 lei | 272.971 lei | 307.436 lei | 327.503 lei | 271.208 lei | 219.182 lei | 181.574 lei |
| Venituri totale | 282.309 lei | 342.803 lei | 319.758 lei | 317.591 lei | 303.791 lei | 292.879 lei | 307.436 lei | 327.503 lei | 271.208 lei | 219.182 lei | 181.976 lei |
| Cheltuieli totale | 292.804 lei | 313.677 lei | 300.974 lei | 285.632 lei | 283.142 lei | 273.819 lei | 300.406 lei | 302.374 lei | 256.788 lei | 213.406 lei | 182.582 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 23.441 lei | 16.402 lei | 28.778 lei | 18.169 lei | 17.351 lei | 3.948 lei | 21.844 lei | 11.700 lei | 3.581 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 13.326 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 6.053 lei |
| Rezultat net | -13.326 lei | 23.441 lei | 16.402 lei | 28.778 lei | 18.169 lei | 17.351 lei | 3.948 lei | 21.844 lei | 11.700 lei | 3.581 lei | -6.053 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 133.397 lei | 143.733 lei | 147.436 lei | 144.172 lei | 136.390 lei | 146.508 lei | 220.742 lei | 190.914 lei | 171.460 lei | 154.897 lei | 147.903 lei |
| Datorii | 176.543 lei | 173.553 lei | 200.697 lei | 213.331 lei | 234.327 lei | 262.614 lei | 336.489 lei | 310.609 lei | 312.999 lei | 308.336 lei | 304.722 lei |
| Capitaluri proprii | -43.146 lei | -29.820 lei | -53.261 lei | -69.159 lei | -97.937 lei | -116.106 lei | -115.747 lei | -119.695 lei | -141.539 lei | -153.439 lei | -156.819 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TAYLOR COM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, TAYLOR COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul TAYLOR COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Reșița, județul Caraș-Severin (B-dul REVOLUTIA DIN DECEMBRIE, bl. 15, et. PART., ap. 5); numărul de înmatriculare e J|11|1018|1994, din 19.12.1994.
Ce cifră de afaceri a avut TAYLOR COM SRL în 2025?
282.008 lei, cu 17% sub 2024 (341.055 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 13.326 lei.
Câți salariați are TAYLOR COM SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TAYLOR COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.