MAIRON GALAŢI SA — dosare în instanță
Numele MAIRON GALAŢI SA apare în 72 dosare publice la 31 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 72
- Instanțe
- 31
- Primul dosar
- 05 iulie 2011
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 56 din 72 dosare cu calitate cunoscută (78%)
Din registrul firmelor (CUI 6581999)
- CUI
- 6581999
- Denumire
- MAIRON GALATI SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|17|3127|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.12.1994
- Sediu
- Str. DRUMUL DE CENTURĂ, nr. 59, Municipiul Galați, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 5144 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, tapete și produse de întreținere · rev. 1
- 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții · rev. 1
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
- 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
Arată toate (30)
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 873.808.660 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 949,6 mil. lei · 2025 873,8 mil. lei · maxim 2022 2,5 mld. lei · minim 2024 805 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 24,5 mil. lei · 2025 23,6 mil. lei · maxim 2021 239 mil. lei · minim 2019 18,8 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 395 · 2025 390 · maxim 2019 428 · minim 2017 379.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 873.808.660 lei | 804.987.569 lei | 1.872.807.184 lei | 2.520.342.674 lei | 2.210.054.626 lei | 1.198.858.430 lei | 1.126.779.759 lei | 1.282.327.167 lei | 1.019.017.996 lei | 819.187.658 lei | 949.565.761 lei |
| Venituri totale | 977.228.108 lei | 948.928.850 lei | 1.891.456.209 lei | 2.544.141.246 lei | 2.218.752.575 lei | 1.203.290.620 lei | 1.130.841.170 lei | 1.287.038.310 lei | 1.023.061.991 lei | 823.058.529 lei | 961.944.843 lei |
| Cheltuieli totale | 945.702.854 lei | 919.775.389 lei | 1.848.374.639 lei | 2.326.269.712 lei | 1.946.960.865 lei | 1.152.792.440 lei | 1.109.435.741 lei | 1.244.073.148 lei | 962.751.231 lei | 773.430.717 lei | 933.822.482 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 23.607.094 lei | 22.078.700 lei | 38.490.460 lei | 193.093.079 lei | 238.987.390 lei | 44.596.098 lei | 18.845.082 lei | 38.231.109 lei | 52.343.661 lei | 42.949.666 lei | 24.521.795 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 23.607.094 lei | 22.078.700 lei | 38.490.460 lei | 193.093.079 lei | 238.987.390 lei | 44.596.098 lei | 18.845.082 lei | 38.231.109 lei | 52.343.661 lei | 42.949.666 lei | 24.521.795 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 952.358.764 lei | 925.028.430 lei | 917.323.190 lei | 983.283.973 lei | 878.621.831 lei | 563.340.803 lei | 597.201.055 lei | 517.384.910 lei | 508.961.220 lei | 398.069.282 lei | 417.027.451 lei |
| Datorii | 319.816.393 lei | 216.059.370 lei | 180.841.113 lei | 262.281.344 lei | 211.946.828 lei | 133.909.776 lei | 206.412.576 lei | 145.251.462 lei | 159.971.885 lei | 100.557.184 lei | 139.829.452 lei |
| Capitaluri proprii | 632.516.871 lei | 708.909.777 lei | 736.431.077 lei | 720.940.617 lei | 666.592.343 lei | 429.201.051 lei | 390.763.134 lei | 372.122.108 lei | 348.966.655 lei | 297.463.178 lei | 277.123.159 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 390 | 404 | 406 | 411 | 414 | 423 | 428 | 397 | 379 | 389 | 395 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 56
- Intimat Creditor: 4
- Intimat: 3
- Reclamant: 3
- Creditor MEMBRU COMITET CREDITORI: 1
- Intervenient: 1
- Intimat Parte civilă: 1
- Intimat PERSOANĂ VĂTĂMATĂ: 1
- Altele: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 60
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Contencios administrativ: 3
- Penal: 3
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 59
- Apel: 10
- Contestație (NCPP): 2
- Contestație în anulare (apel): 1
Dosare pe ani
- 2011: 1
- 2012: 1
- 2013: 2
- 2014: 2
- 2015: 1
- 2016: 2
- 2017: 1
- 2018: 1
- 2019: 4
- 2020: 1
- 2021: 5
- 2022: 2
- 2023: 10
- 2024: 9
- 2025: 14
- 2026: 16
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 72 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2064/115/2024/a3 | Tribunalul CARASSEVERIN | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 15563/63/2011/a1 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 14772/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 3192/121/2026 | Tribunalul Galați | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 663/108/2025 | Tribunalul Arad | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21800/94/2024 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Creditor |
| 270/83/2026 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 264/108/2022/a23 | Curtea de Apel Timișoara | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 868/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2324/96/2014 | Tribunalul Harghita | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2323/96/2014 | Tribunalul Harghita | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4659/219/2025 | Judecătoria Dej | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 5078/233/2026 | Judecătoria Galați | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 1320/89/2016/a26 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016/a27 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1029/89/2020/a21 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2323/96/2014/a31 | Tribunalul Harghita | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2799/105/2021 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3634/121/2021 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor MEMBRU COMITET CREDITORI |
| 4495/63/2021 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27410/211/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intervenient |
| 23995/212/2025/a1 | Tribunalul Constanța | Penal | Contestație (NCPP) | Intimat Parte civilă |
| 5595/99/2023/a13 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3755/62/2019 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 6133/99/2018 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5595/99/2023 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 447/93/2024/a1 | Curtea de Apel București | Penal | Contestație (NCPP) | Intimat PERSOANĂ VĂTĂMATĂ |
| 322/43/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Insolvență / faliment | Contestație în anulare (apel) | Intimat Creditor |
| 1731/99/2025/a1 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 9/1259/2023 | Curtea de Apel Pitești | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1320/89/2016/a20 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1320/89/2016/a19 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1320/89/2016/a22 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 1320/89/2016/a23 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 873/118/2025 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 5595/99/2023/a9 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 71/44/2024 | Curtea de Apel Galați | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 5346/112/2013 | Tribunalul Bistrița-Năsăud | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2192/93/2026 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 35764/299/2023 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 2410/121/2026 | Tribunalul Galați | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1029/89/2020 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5125/97/2016 | Tribunalul Hunedoara | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2449/121/2017 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5708/118/2019 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 11009/62/2012 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016/a23* | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1320/89/2016/a25 | Tribunalul Vaslui | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1430/105/2023 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MAIRON GALAŢI SA?
MAIRON GALAŢI SA apare în 72 dosare publice la 31 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MAIRON GALAŢI SA?
Cel mai des la Tribunalul Vaslui (7), Tribunalul Iași (6) și Curtea de Apel Iași (5).
În ce calitate apare cel mai des MAIRON GALAŢI SA?
Cel mai des ca creditor (56 din 72 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (60 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, reclamant, intervenient și parte civilă?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.