GENERAL SUHARDO COM SRL — dosare în instanță
Numele GENERAL SUHARDO COM SRL apare în 9 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 9
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 29 noiembrie 2016
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 9 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 6567188)
- CUI
- 6567188
- Denumire
- GENERAL SUHARDO COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|07|1078|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.12.1994
- Sediu
- Sat Păltiniș, Comuna Păltiniș, Botoșani
- Activități autorizate (CAEN)
- 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (9)
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.249.948 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,4 mil. lei · 2025 12,2 mil. lei · maxim 2025 12,2 mil. lei · minim 2015 2,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 29,8 mii lei · 2025 484,4 mii lei · maxim 2025 484,4 mii lei · minim 2015 29,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 24 · 2025 32 · maxim 2023 35 · minim 2015 24.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.249.948 lei | 12.023.285 lei | 11.931.692 lei | 10.575.708 lei | 7.039.311 lei | 6.256.777 lei | 5.407.849 lei | 5.407.851 lei | 4.722.062 lei | 3.112.700 lei | 2.401.860 lei |
| Venituri totale | 13.226.880 lei | 12.616.657 lei | 14.523.639 lei | 12.807.230 lei | 8.427.712 lei | 6.803.159 lei | 6.143.043 lei | 6.642.095 lei | 5.317.680 lei | 3.532.259 lei | 2.671.539 lei |
| Cheltuieli totale | 12.643.998 lei | 12.366.818 lei | 14.285.790 lei | 12.598.546 lei | 8.237.945 lei | 6.681.971 lei | 6.022.884 lei | 6.545.610 lei | 5.231.210 lei | 3.478.454 lei | 2.636.972 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 484.436 lei | 205.385 lei | 201.127 lei | 175.084 lei | 160.367 lei | 102.351 lei | 100.418 lei | 80.832 lei | 73.249 lei | 45.282 lei | 29.783 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 484.436 lei | 205.385 lei | 201.127 lei | 175.084 lei | 160.367 lei | 102.351 lei | 100.418 lei | 80.832 lei | 73.249 lei | 45.282 lei | 29.783 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.227.370 lei | 4.569.648 lei | 5.815.888 lei | 5.734.596 lei | 4.029.526 lei | 3.979.697 lei | 3.174.081 lei | 2.587.758 lei | 2.155.177 lei | 2.166.659 lei | 1.835.919 lei |
| Datorii | 3.334.348 lei | 3.405.594 lei | 4.813.502 lei | 4.933.337 lei | 3.298.088 lei | 3.340.137 lei | 2.610.522 lei | 2.124.617 lei | 1.772.869 lei | 1.836.303 lei | 1.422.116 lei |
| Capitaluri proprii | 1.648.490 lei | 1.164.054 lei | 1.002.386 lei | 801.259 lei | 731.438 lei | 639.560 lei | 563.559 lei | 463.141 lei | 382.308 lei | 330.356 lei | 413.803 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 32 | 35 | 35 | 34 | 32 | 32 | 31 | 29 | 27 | 25 | 24 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 2
- Parte civilă: 2
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Penal: 2
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2025: 2
- 2026: 6
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 9 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5844/62/2016/a12 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5844/62/2016/a13 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 4826/265/2026 | Judecătoria Năsăud | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 10790/306/2026/a1 | Judecătoria Sibiu | Penal | Fond | Parte civilă |
| 10790/306/2026 | Judecătoria Sibiu | Penal | Fond | Parte civilă |
| 41805/245/2026 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 160/64/2025 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 223/64/2026 | Curtea de Apel Brașov | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 5844/62/2016 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GENERAL SUHARDO COM SRL?
GENERAL SUHARDO COM SRL apare în 9 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GENERAL SUHARDO COM SRL?
Cel mai des la Tribunalul Brașov (3), Curtea de Apel Brașov (2) și Judecătoria Sibiu (2).
În ce calitate apare cel mai des GENERAL SUHARDO COM SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 9 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat, parte civilă și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.