AUTOPRIM SERVICE SRL — dosare în instanță
Numele AUTOPRIM SERVICE SRL apare în 9 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 9
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 07 ianuarie 2020
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 9 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 6517848)
- CUI
- 6517848
- Denumire
- AUTOPRIM SERVICE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|39|1071|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.11.1994
- Sediu
- Str. MARASESTI, nr. 31, et. PART, Municipiul Focșani, Vrancea
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 0164 Pregătirea semințelor · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
Arată toate (20)
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.196.593 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,1 mil. lei · 2025 5,2 mil. lei · maxim 2021 6,8 mil. lei · minim 2020 4,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 297,8 mii lei · 2025 872,9 mii lei · maxim 2017 1,1 mil. lei · minim 2022 10 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2025 7 · maxim 2017 14 · minim 2025 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.196.593 lei | 5.005.717 lei | 6.500.900 lei | 6.158.310 lei | 6.773.777 lei | 4.200.349 lei | 6.276.334 lei | 5.560.913 lei | 6.256.281 lei | 5.757.145 lei | 5.056.244 lei |
| Venituri totale | 9.266.366 lei | 8.217.462 lei | 10.492.382 lei | 9.509.061 lei | 10.038.565 lei | 7.420.077 lei | 9.039.874 lei | 7.752.238 lei | 8.790.220 lei | 8.049.100 lei | 7.357.502 lei |
| Cheltuieli totale | 8.226.232 lei | 8.124.495 lei | 10.239.395 lei | 9.492.195 lei | 9.073.379 lei | 7.269.246 lei | 8.280.039 lei | 7.474.936 lei | 7.547.921 lei | 7.129.234 lei | 7.002.327 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 872.883 lei | 77.193 lei | 240.379 lei | 9.966 lei | 954.337 lei | 113.189 lei | 675.469 lei | 221.767 lei | 1.108.877 lei | 771.745 lei | 297.764 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 872.883 lei | 77.193 lei | 240.379 lei | 9.966 lei | 954.337 lei | 113.189 lei | 675.469 lei | 221.767 lei | 1.108.877 lei | 771.745 lei | 297.764 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 14.280.636 lei | 15.171.906 lei | 16.978.241 lei | 18.011.310 lei | 17.293.120 lei | 14.582.949 lei | 13.267.032 lei | 13.845.028 lei | 14.110.199 lei | 11.366.512 lei | 10.898.992 lei |
| Datorii | 8.027.969 lei | 9.749.425 lei | 11.602.355 lei | 12.858.466 lei | 11.232.906 lei | 9.490.276 lei | 7.670.211 lei | 8.906.340 lei | 8.685.159 lei | 6.260.597 lei | 6.253.732 lei |
| Capitaluri proprii | 6.115.596 lei | 5.268.072 lei | 5.204.140 lei | 4.963.761 lei | 5.853.794 lei | 4.868.916 lei | 5.355.727 lei | 4.680.258 lei | 5.149.273 lei | 4.810.396 lei | 4.328.651 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 8 | 10 | 10 | 13 | 13 | 13 | 14 | 14 | 13 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Apelant Pârât: 1
- Creditor: 1
- Debitor: 1
- Intimat: 1
- Reclamant: 1
- Recurent Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 7
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2021: 2
- 2023: 2
- 2024: 1
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 9 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7471/231/2026 | Judecătoria Focșani | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat |
| 1237/275/2021 | Judecătoria Panciu | Civil | Fond | Pârât |
| 12113/231/2020 | Curtea de Apel Galați | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Recurent Pârât |
| 18449/303/2023 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1818/91/2024 | Tribunalul Vrancea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 934/91/2025 | Tribunalul Vrancea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 134/231/2020 | Judecătoria Focșani | Civil | Fond | Pârât |
| 1899/231/2017* | Tribunalul Vrancea | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Pârât |
| 622/114/2023 | Tribunalul Buzău | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AUTOPRIM SERVICE SRL?
AUTOPRIM SERVICE SRL apare în 9 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AUTOPRIM SERVICE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Vrancea (3), Judecătoria Focșani (2) și Curtea de Apel Galați (1).
În ce calitate apare cel mai des AUTOPRIM SERVICE SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 9 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, apelant, creditor, debitor, intimat, reclamant și recurent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.